31.10.2022 10:25

Klicperovo divadlo exkluzivně uvede polský muzikál Daisy

Klicperovo divadlo bude v pátek 4. listopadu na hlavní scéně hostit polské divadlo Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego z Valbřichu, které v Hradci Králové exklusivně uvede muzikál Daisy.

Tento velkolepý muzikál vypráví příběh o princezně Daisy, která byla princeznou Dianou své doby. Znala se s panovníky mnoha evropských zemí. Lidé ji milovali a chválili. Byla hodná, starostlivá, tvrdohlavá a vtipná. Její život je propleten do dějin 20. století stopou výraznou a nesmazatelnou.

Fascinující příběh této výjimečné osobnosti zpracovalo divadlo ve Valbřichu ve formě spektakulárního a hravého muzikálu s živou kapelou na jevišti. Chytlavé melodie a taneční čísla tak diváky přivedou mezi politiky a společenskou smetánku, do příběhu o soucitu, lásce, odvaze a naději, které je v dnešní době pořád zapotřebí. Muzikál je uváděn s českými titulky.

Klicperovo divadlo navázalo s divadlem z Valbřichu, který je partnerským městem Hradce Králové, užší spolupráci. Hradecké divadlo tak čeká v příštím roce hostování v Polsku. Zároveň se na příští rok připravuje i společný projekt obou divadel.

Klicperovo divadlo

Autor článku: Martin Sedláček; Foto převzato z webu KD HK

Klicperovo divadlo exkluzivně uvede polský muzikál Daisy

Zahraniční divadlo

05.12.2022

Slavná kniha, oscarový film a hvězdně obsazená opera. Hodiny ze scény Metropolitní opery míří do kin

Na začátku byl oceňovaný román Michaela Cunnighama, který se inspiroval knihou Paní Dallowayová od Virginie Woolfové. Další život mu vdechl Oscary oceněný film s Meryl Streep, Julienne Moore a Nicole Kidman, nyní se Hodiny, příběh tří žen žijících v rozdílných epochách, stal předlohou pro operu.

29.11.2022

TROJBOJ 2022: Inscenované čítanie finálových textov súťaže DRÁMA 2021 o najlepší pôvodný dramatický text v slovenskom a českom jazyku

14. 12. 2022 | 17:00 | Eliadova knihovna, Divadlo Na zábradlí, Anenské náměstí 209/5, Praha. TROJBOJ vznikol pred dvadsiatimi dvoma rokmi ako pokus predstaviť formou inscenovaných čítaní finálové texty súťaže DRÁMA – súťaže pôvodných slovenských a od roku 2010 aj českých dramatických textov. Od roku 2005 sa TROJBOJ koná v rámci festivalu Nová dráma/New Drama.

29.11.2022

Do jeruzalémského Train Theatre míří Divadlo Drak

V prvním prosincovém týdnu se v jeruzalémském Train Theatre představí královéhradecké Divadlo Drak s maňáskovou inscenací Šípková Růženka. Hra, která v minulosti získala významná zahraniční ocenění, se nyní zásluhou Českého domu Jeruzalém a Českého centra Tel Aviv dostává do vyhledávaného divadla v Izraeli coby jedna z nejvýznamnějších akcí, jíž izraelské České centrum zakončuje předsednictví v Radě EU.