04.09.2007 00:00

Klicperovo divadlo představí hry nositelů Nobelovy ceny

Hradec Králové 4. září (ČTK) - Klicperovo divadlo v Hradci Králové připravilo na sezonu 2007/2008 nový divadelní cyklus Nobel v Besedě, který by měl divákům představit dosud neuvedená díla nositelů Nobelovy ceny za literaturu. Prvním počinem nového cyklu bude v prosinci premiéra představení Krajina Harolda Pintera v režii Ivo Krobota, informovala ČTK Marie Šobková z Klicperova divadla.

Krajina Harolda Pintera nabídne divákům montáž z díla tohoto autora, hlavní část představení tvoří v Čechách dosud neuvedená aktovka nazvaná Celou noc venku. "Rádi bychom také zvali do Besedy ty nejzajímavější inscenace děl autorů oceněných Nobelovou cenou, které vznikly v jiných českých divadlech," uvedla Šobková. Klicperovo divadlo již několik let připravuje také dva divadelní festivaly či cyklus scénických rozhovorů Povídání v podkroví. Například v říjnu bude Lenka Jaklová rozmlouvat s překladatelkou a tlumočnicí Danou Hábovou.

Divadlo letos na podzim také obnoví cyklus Jiný kafe, ve kterém jsou představována různá díla moderní literatury, například v říjnu divadlo připraví scénické čtení z memoárů kontroverzní německé filmařky Leni Riefenstahlové pod názvem V mé paměti.

sja snm

Autor článku: ČTK