24.10.2017 14:42

Klicperovo divadlo uvede detektivní komedii Osm žen v režii Petra Štindla

Klicperovo divadlo v Hradci Králové chystá na sobotu 28. října premiéru divadelní hry Osm žen, režisérem je Petr Štindl. Detektivní komedie francouzského dramatika Roberta Thomase, kterou proslavil hudební film Francoise Ozona z roku 2002, nabídne divákům napětí i lehkou nadsázku.

„Tuto hru si vybrala dramaturgie Klicperova divadla, která na úvod sezony dělá čistě ženský a čistě mužský projekt. Na mě připadl ten prvně jmenovaný. Je to hra osmi žen, ve které je osm velkých ženských rolí," řekl ČTK Petr Štindl.

Děj zavede diváky na rodinné sídlo uprostřed pustiny, které patří úspěšnému podnikateli Marcelovi. Na Vánoce se u něho sejde celá rodina, včetně jeho dvou dcer, tchýně či jeho sestry. Během noci se osudy všech náhle protnou, Marcel je zabit a začíná nelítostné amatérské pátrání po vrahovi, během kterého vychází najevo nejedno překvapení.

„Bylo by ideální, kdyby si divák ten večer užil, jako by se díval v televizi na jemu blízký či známý film," uvedl Štindl.

Divákům se představí Natálie Holíková, Týna Průchová, Zora Valchařova-Poulová, Martina Nováková, Kamila Sedlárová, Lenka Loubalová, Martina Eliášová a Sára Venclovská. Hudební aranžmá připravil Jiří Hájek, scénu navrhl Petr B. Novák, kostýmy Lucie Halgašová a dramaturgii má na starosti Ladislav Nunvář a Jana Slouková.

Premiéra na hlavní scéně Klicperova divadla začíná 28. října v 19:00.

Osm žen bude v hradeckém divadle druhou premiérou sezony 2017/2018, pro kterou je naplánováno sedm premiér. Další premiéru divadlo připravuje na 16. prosince, kdy uvede hru Sen noci svatojánské v úpravě Davida Drábka.

http://www.klicperovodivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: Tomáš Kučera, hj