15.05.2017 10:29

Klicperovo divadlo uvede operetu Netopýr v úpravě Davida Drábka

Klicperovo divadlo v Hradci Králové chystá na sobotu 20. května uvedení operety Netopýr v úpravě a režii Davida Drábka. Podle dramaturgyně Markéty Bidlasové je to hodně bláznivá variace na příběhový základ operety Richarda Strausse, hudebně je to pak mix slavných operetních a současných populárních melodií.

Podle Drábka v inscenaci z původního libreta nezůstala ani věta. „Takže Klicperas nabízejí snad zábavný a svéhlavý originál. U mne jde navíc o poctu operetnímu reji, který jsem zažil u věhlasných ochotníků v Týništi. Od té doby jsem operetu 40 let ignoroval a teď se chuť navázat na onu dětskou fascinaci vrátila," uvedl Drábek.
Hudební aranžmá a produkci připravil Darek Král, scénu navrhl Martin Chocholoušek a kostýmy Kristýna Záveská. Divákům se představí například Jan Sklenář, Petra Výtvarová, Miroslav Zavičár, Jan Vápeník či Jan Bílek.

Netopýr bude v hradeckém divadle poslední premiérou sezony 2016/2017, pro kterou mělo divadlo naplánováno sedm premiér. Mimo základní dramaturgickou linii uvedlo v září u příležitosti nedožitých osmdesátin dramatika a bývalého prezidenta Václava Havla v premiéře jeho hru Asanace v režii Andreje Kroba. Poslední akcí divadla v sezoně bude tradičně mezinárodní festival Divadlo evropských regionů, který se uskuteční 23. až 30. června. Na sezonu 2017/2018 připravuje divadlo sedm premiér.

http://www.klicperovodivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: sja, kpt