25.03.2022 08:46

Knižní bazar IDU pomáhá Ukrajině

K příležitosti oslav 60. výročí Světového dne divadla (27. 3. 2022) zve Institut umění – Divadelní ústav na prodejní knižní bazar, který proběhne v pondělí 28. března od 9:00 do 18:00 v Knihovně IDU v Celetné 17, Praha 1.

Potřebujete si doplnit knihovnu? Za dobrovolný příspěvek nebo zvýhodněné ceny budou k dispozici divadelní hry (od klasiky po současnost), tituly scénografické, fotografické, z oblasti arts managementu, encyklopedie, divadelní slovníky vydané IDU i řada dalších knih s divadelní a příbuznou tematikou.

Více informací o našich publikacích naleznete na našem e-knihkupectví Prospero.

Světový den divadla je už od roku 1962 příležitostí zamyslet se nad rolí a důležitostí divadla jako umělecké formy, upozornit na jeho význam pro lidská společenství, jednotlivce i prosazování základních morálních a společenským vlastností uměleckou formou.

Více se o Světovém dni divadla můžete dočíst zde.

Vzhledem k současné situaci jsme se rozhodli věnovat výdělek na pomoc Ukrajině.

Jako instituce jednomyslně odsuzujeme porušení mezinárodního práva a suverenity Ukrajiny a vyzýváme ke stažení všech ruských okupačních sil a zastavení agresivních vojenských aktivit na území Ukrajiny.

V rámci aktivit na podporu Ukrajiny IDU spustil mimořádný zpravodaj Kulturou za Ukrajinu, který přináší shrnutí aktivit organizovaných kulturními organizacemi na pomoc ukrajinským umělcům.
Více o newsletteru včetně odkazu k jeho odebírání naleznete na tomto odkazu.

FB Událost

Autor článku: IDU