06.03.2012 11:27

Kolín chce v městském divadle vybudovat klub a galerii

Kolínská radnice chce vybudovat divadelní klub, který městskému divadlu už delší dobu chybí. V bývalé zkušebně by měla zároveň vzniknout galerie. Celkové náklady jsou odhadovány na šest milionů korun a měly by se na nich podílet jak město, tak divadlo, řekl dnes novinářům starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).    

"Divadelní klub, to víme všichni, tomu divadlu jednoznačně chybí, ať už k pořádání nějakých kulturních akcí nebo jednoduše k setkávání vystupujících umělců," podotkl Rakušan.    
Spolu s klubem by měla v bývalé zkušebně vzniknout městská galerie. Návštěvníkům by podle Rakušana mohla představit například díla impresionistického krajináře a kolínského rodáka Václava Radimského (1867 až 1946), kterých je v Kolíně na různých místech dostatek.    
Rekonstrukce by se podle Rakušana měla stihnout letos. Radnice se chce ještě pokusit na akci získat dotaci. Když se to nepodaří, bude ji financovat jen z vlastních peněz a prostředků divadla. Pokud by finance scházely, může ji i rozložit na víc etap.    

V kolínském divadle se v minulosti prováděly různé rekonstrukční práce a úpravy interiéru. K nejpodstatnějším patřila celková rekonstrukce elektroinstalace, rekonstrukce jevištního tahového zařízení, výměna jevištní podlahy, modernizace elektroakustiky a scénického osvětlení. Zároveň se zmodernizovaly herecké šatny.    
Přestože je profesionální herecký sbor v Kolíně už minulostí, místní lidé nemusejí za divadlem jezdit daleko. Na prknech kamenného divadla se ročně vystřídá řada zajímavých hostů.

Autor článku: ČTK: khj, hj

Kolín chce v městském divadle vybudovat klub a galerii