15.06.2017 13:00

Komedií Líbánky na Jadranu zahájí na Vyšehradě léto Studia Dva

Premiérou komedie Patrika Hartla Líbánky na Jadranu odstartuje v pátek 23. června 14. ročník metropolitního léta hereckých osobností. Divadlo Studio Dva na Letní scéně pražského Vyšehradu uvede i dalších devět hitů ze svého repertoáru a koncerty pod širým nebem. Hrát se bude do 31. srpna i na kamenné scéně na Václavském náměstí, oznámil dnes ČTK mluvčí divadla Tomáš Přenosil.

„Diváci se dočkají repríz inscenace 4 sestry s Ivanou Chýlkovou, Janou Strykovou, Annou Šiškovou a Berenikou Kohoutovou. Připraveny jsou vztahové komedie Vše o mužích, Vše o ženách, Kutloch aneb I muži mají své dny a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Chybět nebudou one woman show Evy Holubové nazvaná Hvězda či komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně. Stand-up comedy Celebrity představí pod širým nebem Ondřej Sokol," uvedl.

Poprvé přivítá letní scéna hosty z brněnského Divadla Bolka Polívky s představením Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou. Na Vyšehradě nebude chybět ani Karel Roden a Jana Krausová s představením Otevřené manželství, které hrají už patnáct let.

„Sedmým rokem nabídneme koncerty. Letos slovenská šansoniérka Szidi Tobias pokřtí nové CD Sedmolásky. Vystoupí Dan Bárta za doprovodu tria Roberta Balzara či Petra Janů s kapelou Amsterdam. Hvězdnou sestavu doplní Aneta Langerová a Václav Neckář se skupinou Bacily," dodal Přenosil.

V polovině července uvede kamenná scéna Studia Dva devětkrát adaptaci hudebního filmu Šíleně smutná princezna. Karel Roden s Janou Krausovou odehrají několik repríz oblíbené komedie Sex pro pokročilé. „Navíc zde připravují volné pokračování Vzhůru do divočiny - premiéra bude 18. září," doplnil.

Se třemi reprízami one man show Vysavač obsadí divadlo Bob Klepl. Na závěr prázdnin je připravena premiéra Ostrovského komedie Les s Ivou Janžurovou, Igorem Orozovičem, Vladimírem Javorským či Igorem Barešem, kterou původně pro Národní divadlo nastudoval Michal Dočekal.

Počtvrté je do divadla naplánováno Léto slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských souborů bude od 21. do 27. srpna. Program slibuje pět představení, ve kterých se mohou diváci těšit na Emílii Vášáryovou, Zuzanu Krónerovou, Milana Lasicu, Martina Hubu, Milana Kňažka a další osobnosti slovenského herectví.

Prázdniny naplní v Praze hraním pod širým nebem i další divadla či festivaly. Letní shakespearovské slavnosti zahájí 27. června na novém místě v Královské zahradě před Míčovnou premiéra Hamleta. Na scénách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě uskuteční 162 představení jedenácti titulů. Druhá pražská scéna se nemění; bude jí nádvoří Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Lichtenštejnském paláci na Malé Straně.

Divadlo Ungelt zaplní na letní scéně na hradčanském Novém Světě od 3. července 54 večerů.

https://www.studiodva.cz/

Autor článku: ČTK: bor, gcm