02.03.2018 10:45

Komise nedoporučila žádného z kandidátů na ředitele CED v Brně

V Brně se poprvé sešla výběrová komise, která má určit ředitele Centra experimentálního divadla v Brně, městských radním však žádného z kandidátů nedoporučila. ČTK to řekl náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno). O místo, které opouští Petr Oslzlý, se zajímají mimo jiné dva jeho podřízení z Divadla Husa na provázku, a to Eva Yildizová a Miroslav Oščatka. Dále jsou mezi uchazeči režiséři Pavel Baďura a Fréderic Poty.

Pod Centrum experimentálního divadla v Brně spadají Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Divadlo U stolu. Oslzlému je 72 let, měl skončit letos na podzim. S městem se ale dohodl na dřívějším odchodu. Po neshodách se zaměstnanci se rozhodl v závěru roku skončit umělecký vedoucí Husy na provázku Vladimír Morávek a skončit má i umělecký šéf Divadla U stolu František Derfler. Proto by o personálním obsazení divadel měl rozhodnout už nový ředitel centra.

Výběrová komise se dnes neveřejně sešla poprvé. „Doporučila Radě města Brna nikoho z kandidátů nevybrat a řešit výběr budoucího ředitele CEDu dále tak, aby se v květnu mohl vybrat definitivní člověk. Rada musí toto doporučení potvrdit," napsal ČTK Hollan v textové zprávě.

O funkci se nyní ucházejí divadelníci Baďura a Poty, dramaturg Husy na provázku Oščatka a intendantka téhož souboru Yildizová. Web města už dříve zveřejnil, s jakými vizemi přicházejí. Všichni například chtějí podržet Ivana Buraje ve funkci uměleckého šéfa HaDivadla. Jejich názory na další fungování Husy na provázku se různí, všichni však chtějí navazovat na silnou tradici, udržovat divadlo ve spojení se zahraničím a otevírat je novým trendům a talentům. Kandidáti se liší také v názorech na další činnost Divadla U stolu.

https://www.ced-brno.cz/

Autor článku: ČTK: lip, dr