31.05.2019 11:16

Koncerty, divadelní a taneční představení v létě Biskupském dvoře

Jubilejní desátý ročník divadla na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea přinesl spolupráci s dalšími kulturními institucemi a rozšíření programu, takže se brněnští diváci můžou od 14. června až do 6. září těšit na koncerty, divadla i tanec!

Léto na „Biskupáku“ zahájí inscenace Městského divadla Brno: Romeo a Julie, Tři mušketýři, My Fair Lady (ze Zelňáku), Noc na Karlštejně, Mendel aneb Vzpoura hrášků a Lakomec.

Pomyslnou štafetu předá MdB 22. července Divadlu Bolka Polívky, které uvede od 22. 7. do 3. 8. představení Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, premiéru letošní sezóny Horská dráha s Jitkou Ježkovou a Milanem Kňažkem, Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem, inscenaci Divadla Studio DVA Sex pro pokročilé s Karlem Rodenem a Janou Krausovou nebo divácký hit The Naked Truth – Odhalená pravda.

Divadelní program doplní koncert Ondřeje Havelky s jeho Melody Makers či vystoupení Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory.Tři večery budou patřit 28. Mezinárodnímu kytarovému festivalu, na kterém se sejdou špičkoví virtuozové i mladé nadějné talenty. A Maraton hudby Brno a F Scéna roztančí nádvoří Biskupského dvora folklorními tanci ve dnech 10. – 25. 8.

To Divadlo na Vinohradech předvede jiný tanec! 26. – 28. 8. vstoupí na nádvoří rozhádaný manželský pár v podání Dagmar Havlové Veškrnové a Tomáše Töpfera. Ve hře nebude nic menšího než královská koruna! Historická komedie Lev v zimě nabízí brilantní dialogy a pohotové konverzační obraty.

Závěr léta pak protančíme spolu s baletem Národního divadla Brno, který pro vás namíchal osvěžující koktejl z fragmentů klasického i současného repertoáru – například pas de deux z baletů Labutí jezero, Giselle, Spící krasavice či Bajadéra.

Posledním bonbonkem z naší kulturní bonboniéry je koncert punkové legendy Plastic People of the Universe, kterým Léto na Biskupském dvoře vyvrcholí a zároveň odstartuje připomínky 30 let od Sametové revoluce, které chystá Moravské zemské muzeum.

www.mdb.cz

 

Autor článku: Lenka Pazourková