31.05.2019 11:16

Koncerty, divadelní a taneční představení v létě Biskupském dvoře

Jubilejní desátý ročník divadla na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea přinesl spolupráci s dalšími kulturními institucemi a rozšíření programu, takže se brněnští diváci můžou od 14. června až do 6. září těšit na koncerty, divadla i tanec!

Léto na „Biskupáku“ zahájí inscenace Městského divadla Brno: Romeo a Julie, Tři mušketýři, My Fair Lady (ze Zelňáku), Noc na Karlštejně, Mendel aneb Vzpoura hrášků a Lakomec.

Pomyslnou štafetu předá MdB 22. července Divadlu Bolka Polívky, které uvede od 22. 7. do 3. 8. představení Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, premiéru letošní sezóny Horská dráha s Jitkou Ježkovou a Milanem Kňažkem, Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem, inscenaci Divadla Studio DVA Sex pro pokročilé s Karlem Rodenem a Janou Krausovou nebo divácký hit The Naked Truth – Odhalená pravda.

Divadelní program doplní koncert Ondřeje Havelky s jeho Melody Makers či vystoupení Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory.Tři večery budou patřit 28. Mezinárodnímu kytarovému festivalu, na kterém se sejdou špičkoví virtuozové i mladé nadějné talenty. A Maraton hudby Brno a F Scéna roztančí nádvoří Biskupského dvora folklorními tanci ve dnech 10. – 25. 8.

To Divadlo na Vinohradech předvede jiný tanec! 26. – 28. 8. vstoupí na nádvoří rozhádaný manželský pár v podání Dagmar Havlové Veškrnové a Tomáše Töpfera. Ve hře nebude nic menšího než královská koruna! Historická komedie Lev v zimě nabízí brilantní dialogy a pohotové konverzační obraty.

Závěr léta pak protančíme spolu s baletem Národního divadla Brno, který pro vás namíchal osvěžující koktejl z fragmentů klasického i současného repertoáru – například pas de deux z baletů Labutí jezero, Giselle, Spící krasavice či Bajadéra.

Posledním bonbonkem z naší kulturní bonboniéry je koncert punkové legendy Plastic People of the Universe, kterým Léto na Biskupském dvoře vyvrcholí a zároveň odstartuje připomínky 30 let od Sametové revoluce, které chystá Moravské zemské muzeum.

www.mdb.cz

 

Autor článku: Lenka Pazourková

Koncerty, divadelní a taneční představení v létě Biskupském dvoře

Festivaly

19.09.2019

Ztráta nevinnosti – Depresivní děti slaví 15 let

Večery od 1. do 7. října 2019 budou v pražském divadle Venuše ve Švehlovce patřit uměleckému gangu Depresivní děti touží po penězích, který již patnáct let posouvá hranice divadelního umění. Nezávislé divadelní těleso oslaví výročí svého vzniku přehlídkou aktuální tvorby. Uvádět budou například svoji nejdéle hranou inscenaci  120 dnů Sodomy.

18.09.2019

Doprovodný program festivalu Palm Off 2019 nabídne bezplatné projekce, koncert, scénické čtení, diskuze i výstavu

Čtvrtý ročník mezinárodního setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest představí od 22. října do 4. listopadu 2019 v Divadle pod Palmovkou to nejlepší (nejen) ze středoevropského divadla. S letošním tématem „Hrdinové jako my“ přináší festival opět také bohatou nabídku doprovodného programu, která zahrnuje přehlídku dokumentárních snímků, scénické čtení, diskuze s tvůrci  i speciální debatu věnovanou divadelním festivalům.

16.09.2019

Zahraniční divadelní program festivalu 4+4 dny v pohybu otevře provokativní show The Clearing

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu má již tradičně na programu také výrazný zahraniční divadelní program. Divadelní část festivalu bude v sobotu 5. 10. ve 20:00 zahájena v pražském Divadle Archa představením The Clearing amerického performera a kurátora Jeremyho Wadea. Diváci se mohou dále těšit například na finsko-egyptskou umělkyni Samiru Elagoz nebo íránského non-binárního umělce Sorour Darabi.