25.11.2009 00:00

Královéhradecký soubor Samohana zahraje komedii Země pokladů

  • v pátek 4. prosince od 20 hodin v Mistrovicích ve víceúčelovém sále (vstup přes Hostinec U Novotnů, okres Ústí nad Orlicí)
  • v neděli 6. prosince od 20 hodin v Hradeckém divadle (A studio královéhradeckého ADALU na tř. ČSA)

Režisér a autor hry Josef Tekl získal za hru Země pokladů nominaci na cenu Alfréda Radoka. Jeho divadelní texty jsou poetické, pábitelské a nikdy se divákovi nepodbízejí. Pepa si na svých cestách zapisoval historky do diáře a do svých her používal autentické věty konkrétních lidí i celé situace, jak se skutečně staly. V divadelní hře Země pokladů vystupuje čtveřice kamarádů kolem sedmdesátky, která  prožila celý život v bývalých Sudetech. Jeden z nich najde při rekonstrukci statku zazděné bedny po Němcích. Jejich původní nenávist se postupně mění v soucit. V prvním plánu se diváci smějí, ale pozorný divák odhalí další plán, který vypovídá o nesmyslnosti války a jejímu dopadu na obyčejné lidi. Poslední hru Josefa Tejkla zahraje hradecký soubor Samohana.

Na divadelní představení pořadatelé zajistili bezplatnou dopravu autobusem. Odjezd je z těchto míst: Lukavice u kostela 18.30 hod, Letohred náměstí 18.40, Dolní Dobrouč mlékárna a nám. 18.50, Petrovice  točna 19.00, Verměřovice kulturní dům 19.05, Jablonné nad Orlicí  autobusové nádraží 19.15 hod. Po skončení pořadu bude čas na občerstvení a poté autobus odveze diváky po stejné trase. Pořadatel DIVADLO se tím snaží vyjít divákům vztříc a své služby stále vylepšovat.

Zdroj: info@dobredivadlo.cz

Autor článku: redakce