27.07.2017 12:22

Letní divadelní turné studentské umělecké skupiny OLDstars

Studentská umělecká skupina OLDstars se v pondělí 31. července na Lodi Tajemství  na řece Vltavě v Praze vydává na letní divadelní turné ROADMEO aneb Mor na ty vaše rody.  Od posledního červencového večera do 10. srpna navštíví celkem 10 míst, na kterých představí verzi jednoho z nejsilnějších příběhů světových jevišť – příběh Romea a Julie.

Openairovou inscenaci odpremiérovali studenti herectví  v červenci na benefičním festivalu v klášteře Roudnici nad Labem.  Své prázdninové turné začínají v Praze, dále pokračují po Středočeském kraji - Kouřimí, Nymburkem a hradem Křivoklát. V pátek 4. 8. navštíví festival Povaleč u Karlových Varů, kde jejich cesta zdaleka nekončí. Romeo a Julie se dále podívají např. na hrady Točník a Radyně, do Bečova nad Teplou, na zámek Manětín nebo do kláštera v Kladrubech u Stříbra.

Romeo je puberťák. Zajímá se víc o holky než o školu. S rodiči spíš bojuje, než žije. Jeho důvěrníkem je kněz Vavřinec, který má dokonalý plán.... Pod širým nebem zprostředkují OLDstars setkání s nesmrtelným příběhem velké lásky, z pera alžbětinského velikána. V moderním překladu Martina Hilského je plenérová inscenace současným pohledem na tragické vyvrcholení osudového vztahu.

Hrají: Samuel Toman, Anežka Šťastná, Karolína Vaňková, Kateřina Humhalová, Tomáš Weisser, Petr Šedivý, Ondřej Kulhavý, Antonín Brukner, Václav Šamárek, Petr Smyczek a další…
Režie: Tomáš Staněk

www.oldstars.cz

Autor článku: Nicol Hrabovská