16.06.2017 09:48

Letní festival mění název i podobu, těšte se na Moravské divadelní léto

Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem Moravského divadelního léta bude první uvedení populární činoherní inscenace Robin Hood pod širým nebem. A to hned na třech místech. Návštěvníci se mohou těšit také na tragikomedii Woodyho Allena Central Park West a vystoupení hostujícího souboru La Komika z Bratislavy. Sedmý ročník festivalu potrvá od 25. srpna do 2. září.

„Loňská přestávka byla vynucena částečně organizačními a trochu i finančními důvody, nyní se však festival vrací v nové podobě. Nabídneme představení z produkce našeho divadla a za diváky se vypravíme i mimo Olomouc. Také proto získal festival nový název Moravské divadelní léto. Tři představení se uskuteční v amfiteátru Korunní pevnůstky, jedno představení odehrajeme na pevnosti v Křelově a na začátku září se přesuneme do prostor zámeckého parku v Čechách pod Kosířem. Jsme odhodláni hrát za každého počasí a doufám, že k nám budou divadelní bohové milostivi,“ sdělil za pořádající Moravské divadlo Olomouc jeho ředitel Pavel Hekel

Inscenace Robin Hood režijního dua Michaela Doleželová-Roman Vencl se dočká hned tří uvedení pod širým nebem. „Považuji tento titul za přímo ideální k přenesení do plenéru. Vlastně jsme s touto možností trochu počítali už při tvorbě scény. Samozřejmě, že některé prvky z výpravy budeme muset oželet, ale na druhou stranu - ten zvláštní esprit venkovního hraní žádná kulisa stejně udělat nedokáže,“ uvedla Doleželová. „Je skvělé, že se podařilo domluvit tak atraktivní místa, jako je fort v Křelově nebo zámecký park v Čechách pod Kosířem. Každé představení bude jiné, protože ho budeme muset upravit na míru pro dané místo, a to ve spolupráci s Petrem Nůskem, který dělal bojové choreografie. Záleží jen na něm, jestli vymyslí nové varianty soubojů, případně se rozhodne přidat na vizuálních efektech. Ale jak znám Petra, tak nepochybuji o tom, že popustí uzdu své fantazii a udělá z každého představení velký a efektní divácký zážitek,“ zdůraznil Vencl.

Poprvé se pod širým nebem představí také komorní inscenace Central Park West. Tragikomedie Woodyho Allena pro pět herců zahájí třídenní program v areálu Korunní pevnůstky, kde vedle olomouckých činoherců vystoupí také hosté z Bratislavy. Autorské divadlo La Komika nabídne černou komedii režiséra Karola Vosátka Navždy, alebo nikdy, v níž hlavní hrdina zjistí, že zbavit se kvůli milence dlouholeté manželky nebude tak jednoduché.

Amfiteátr v areálu Korunní pevnůstky pojme až 600 návštěvníků, v Křelově je více než 400 míst k sezení a v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem bude pro diváky přichystáno více než 200 židlí. „K dispozici budou i vstupenky „na stání“, zájemci si mohou přinést deky a usednout či ulehnout na travnaté plochy v okolí hlediště,“ doplnila vedoucí obchodního oddělení Moravského divadla Jitka Jahodová.

Podrobné informace o festivalu naleznete už nyní na stránce www.moravskedivadelnileto.cz

Autor článku: Převzato z: http://www.moravskedivadlo.cz/