30.08.2017 09:53

Letní Letná nabídne na závěr premiéru Losers Cirque Company

Mezinárodní festival Letní Letná se pomalu blíží ke svému závěru, ale ještě než se v neděli v noci definitivně uzavřou cirkusová šapitó, čeká návštěvníky příslovečná třešnička na závěr v podobě premiéry zbrusu nového českého představení. Populární cirkusový soubor Losers Cirque Company ve čtvrtek 31. srpna představí svou novinku s názvem KOLAPS, kterou budou moci návštěvníci do konce festivalu zhlédnout celkem 6x.

Už se stalo tradicí, že Losers Cirque Comapny uvádějí své novinky na Letní Letné a nejinak tomu bude i letos. Po vydařených Walls & Handbags a létem, mořem a dobrodružstvím prodchnutém představení Beach Boy(s) nyní chystají Kolaps. „Ačkoliv to může vyznít temně, opak je pravdou. My nevnímáme kolaps pouze jako něco negativního, ale také jako příležitost, jako něco, co vás posune dál,“ vysvětluje Petr Horníček z Losers Cirque Company a dodává: „Zajímá nás jeho podstata, co dělá s jedincem a co naopak s celou společností.“

V novém představení se i Losers Cirque Company představí v novém složení, jejich počet se rozrostl a přibyly také dámy. Novinkou bude také využití nových audiovizuálních efektů či animace. Představení doplní také živá hudba. Režisérem je Tomsa Legierski, žák Jiřího Havelky, který stál za předchozím představením souboru - Beach Boy(s).

Losers Cirque Company je produkčním projektem společnosti United Atrs Petra Horníčka a Zdeňka Moravce. V současné době má Losers Cirque Company na repertoáru tři úspěšná novocirkusová představení – The Loser(s), premiéra v roce 2014, Walls & Handbags, premiéra v roce 2015 a Beach Boy(s), premiéra v roce 2016. Každé představení je jedinečné svým nastudováním. Stálý tým herců, tanečníků a akrobatů vždy přizve ke spolupráci další etablované umělce z různých oborů a tak vzniknou jedinečné projekty, které mají ambici obstát v konkurenci se zahraničními produkcemi.

www.letniletna.cz

Autor článku: Lucie Čunderliková