06.01.2017 13:13

Letní Letná přiveze kanadský Cirque Alfonse

Troufalý, hravý, sexy a... vousatý – dámy a pánové, připravte se na cirkus, jak ho ještě neznáte. Kanadský Cirque Alfonse zamíří v roce 2017 na Letní Letnou se svou novou show, která bez rozpaků boří zažitá pravidla. Po celosvětově úspěšném hitu TIMBER, se kanadští „dřevorubci“ vrací s neméně revolučním představením BARBU, které je doslova nabité originální akrobacií, odvážnými výstupy, říznou muzikou a perfektně upravenými plnovousy.

BARBU vás vezme na dobrodružnou výpravu ke kořenům cirkusu do Montrealu na přelomu 19. a 20. století. Představte si venkovskou pouť plnou diváků uhranutých přehlídkou pozoruhodných kousků, pobuřujících výkonů, jednoduchých kuriozit i nečekaných výstředností. Politickou korektnost v tomto šapitó rozhodně nehledejte. Scénu po scéně se hudba, video, cirkus a všeobecné šílenství prolínají a každý z performerů stále a znovu ohromuje publikum přehlídkou dechberoucích kreací. Nechť zvítězí ten nejlepší plnovous!

Slovo "barbu" znamená "vousáč" - francouzský překlad slova plnovous je "barbe". V představení vystupuje živá kapela, která hraje tradiční písně z oblasti Qébecu upravené do elektronické verze.

Autor článku: Převzato z: http://www.letniletna.cz/

Letní Letná přiveze kanadský Cirque Alfonse

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.