13.06.2017 13:20

Letní Letná zažije Kolaps – Losers Cirque Company chystají premiéru nového představení

S premiérou zbrusu nového představení KOLAPS se na Letní Letné představí jeden z nejpopulárnějších současných českých novocirkusových souborů Losers Cirque Company. Po létem, mořem a dobrodružstvím prodchnutém představení Beach Boy(s), které s velkým úspěchem představili na loňském ročníku Letní Letné, zamířili letos do trochu jiných vod, které ač se na první pohled mohou jevit temnější, nebude v nich rozhodně chybět typický „loserovský“ humor a především vrcholná akrobacie.

Zkoumáne kolaps. Kolaps je součástí všech životů. Je to každodenní zkušenost, která ničí, bortí a drtí. Ale také buduje, zoceluje a utužuje. Bez kolapsu nelze posouvat své možnosti, nelze jít vpřed, nelze překročit svůj stín,“ vysvětluje Petr Horníček z Losers Cirque Company a dodává: „Zajímá nás podstata kolapsu. To, co dělá s jedincem a co naopak s celou společností. Otočí se společnost ke kolabujícímu zády? Využije společnost kolapsu jedince nebo nabídne pomocnou ruku?“ Jedno je jisté, po vynikajících a beznadějně vyprodaných premiérách Walls & Handbags a Beach Boy(s) se máme letos opět na co těšit!

Premiéra Kolapsu proběhne 31. srpna na Letní Letné a v následujících dnes se návštěvníci dočkají ještě tří repríz. Losers Cirque Company ovšem nejsou jediní, kteří na Letní Letnou míří s premiérou. Na diváky čekají zbrusu nové kousky celé řady souborů české novocirkusové scény, včetně Cirku La Putyka, Cirkusu TeTy a dalších.

14. ročník Letní Letné láká hned na několik souborů světové extratřídy. Kanadský Cirque Alfonse zamíří v létě do Prahy se svou novou show, která bez rozpaků boří zažitá pravidla. Revoluční představení BARBU je doslova nabité originální akrobacií, odvážnými výstupy, říznou muzikou a perfektně upravenými plnovousy. Francouzsko-belgický soubor Collectif Malunés vezme návštěvníky na jedinečnou výpravu do světa, kde se sedmero vynikajících artistů vrhá z jedné cirkusové disciplíny do druhé stále a znovu pokoušející hranice schopností lidského těla i platnost fyzikálních zákonů. Po několikaleté odmlce se vrátí věhlasný francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André. Žádnou neznámou není ani renomovaný katalánský soubor Escarlata Circus, který letos navíc slaví neuvěřitelných 30 let.

Losers Cirque Company je produkčním projektem společnosti United Atrs Petra Horníčka a Zdeňka Moravce. V současné době má Losers Cirque Company na repertoáru tři úspěšná novocirkusová představení – The Loser(s), premiéra v roce 2014, Walls & Handbags, premiéra v roce 2015 a Beach Boy(s), premiéra v roce 2016. Každé představení je jedinečné svým nastudováním. Stálý tým herců, tanečníků a akrobatů vždy přizve ke spolupráci další etablované umělce z různých oborů a tak vzniknou jedinečné projekty, které mají ambici obstát v konkurenci se zahraničními produkcemi.

14. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 17. srpna do 3. září v pražských Letenských sadech.

Více informací na www.letniletna.cz.

Autor článku: Lucie Čunderliková