01.02.2018 09:25

Letní scéna Ungeltu uvede dramatizaci románu Betty MacDonaldové

Pražské divadlo Ungelt uvede 1. července na letní scéně pod Loretou premiéru dramatizace románu Kdokoliv může dělat cokoliv od Betty MacDonaldové z pera Věry Maškové. V hlavních rolích se objeví Jitka Smutná a Tereza Kostková. ČTK to sdělila mluvčí Ungeltu Linda Skarlandtová. Předprodej začíná tento týden. V novince, kterou nastuduje režisér Peter Gábor, se dále objeví Eva Josefíková, Máša Málková, Jaromír Nosek a Jiří Hána.

Umělecký šéf divadla Pavel Ondruch uvedl, že knihy Betty MacDonaldové patří k nejoblíbenější humoristické literatuře v ČR. ″Když totiž před pár lety dělali rozsáhlý průzkum o českých čtenářích, zjistili, že vůbec nejčtenější knihou je právě její román Vejce a já. Navíc se MacDonaldová v tomto žebříčku umístila ještě jednou, a to na sedmém místě s trilogií Co život dal a vzal," uvedl.

Divadlo dále uvedlo, že i pro letošek počítá s hostováním Simony Stašové, která vystoupí ve dvou desítkách večerů. K dřívějším inscenacím Drobečky z perníku, Filumena Marturano, Poslední ze žhavých milenců, Římské noci a Skleněný zvěřinec přidá komediální novinku Vězeň na Druhé Avenue.
Na Letní scéně budou i další novinky. Hra Skleněný strop byla vybrána přímo pro Tatianu Vilhelmovou a Jiřího Langmajera. A v první polovině července scéna uvede hořkou komedii Život podle Jonesových, ve které hrají Vanda Hybnerová, Lucie Štěpánková, Miroslav Táborský a Ladislav Hampl.

www.divadloungelt.cz
www.letniscena.cz

Autor článku: ČTK: bor, jw