01.06.2022 10:28

Letní scény Divadla Bolka Polívky 2022

Zlata Adamovská, Petr Nárožný, Simona Stašová, Iva Janžurová, Karel Roden, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Pavel Liška, Anna Polívková, Vladimír Polívka… a samozřejmě Bolek Polívka. Sedmý ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky přivede na jeviště pod hvězdnou oblohou ty nejzářivější stálice i vycházející hvězdy současného tuzemského divadla. Od 11. června do 14. srpna se bude hrát v amfiteátru na Kraví hoře v Brně, od 5. do 9. července v amfiteátru v Mikulově a 12. a 13. července na nádvoří Zámku Slavkov – AUSTERLITZ. 

Nejvíce představení v rámci Letních scén Divadla Bolka Polívky 2022 bude hostit amfiteátr v zadní části areálu koupaliště v Brně na Kraví hoře. Ten po loňské rozsáhlé rekonstrukci nyní nabízí 540 komfortních míst k sezení, zázemí s občerstvením a toaletami. A jako bonus – krásný výhled na Brno! Program zdejší letní scény zahrnuje novinky i osvědčené repertoárové hity z Divadla Bolka Polívky i ze spřátelených divadel.

Hned dvě brněnské premiéry zdobí program letní scény na Kraví hoře: 14. července Nikdy není pozdě – důmyslně vystavěná komedie pro dva herce, Janu Paulovou a Václava Vydru, v šesti rolích. Kromě třaskavých humorných situací čekejte i ztišené tóny k zamyšlení. A 11. srpna bude v Brně poprvé uvedena komedie Už je tady zas! o tom, co všechno by se mohlo stát, kdyby se dnes v parku probudil Adolf Hitler – v hlavní roli Ondřej Kavan.

Na soukromý kurz herectví se přihlásí nejen mladí lidé, kteří se chtějí připravit na přijímačky, ale i tři frustrované ženy řešící vlastní „dramata“ (jednu z nich si zahraje Zuzana Kronerová). Jak jim to půjde, to uvidíte 8. srpna v komedii Herečky. V úterý 2. srpna zaručeně pobaví také novinka s Markem Adamczykem Hledám ženu, nástup ihned, jejíž bláznivou zápletku naznačuje už sám název. Divadlo A. Dvořáka Příbram přiveze 30. června nové nastudování Balady pro banditu. V hlavních rolích nesmrtelného příběhu Nikoly Šuhaje loupežníka o velké lásce a zradě se představí Anna Fixová a Pavel Batěk.

Chybět nebude ani legendární inscenace Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho 11. a 14. června s Bolkem Polívkou v hlavní roli. V úterý 21. června pak do Brna zavítá Špinarka. Přijíždí, jak taky jinak, z Ostravy, kde pro jeviště zpracovali osud malé velké zpěvačky Věry Špinarové v Divadle Petra Bezruče. Vloni měla na Kraví hoře premiéru, nyní se sem opět vrací S láskou Mary. Do příběhu o tom, jak se poklidný dámský dýchánek může proměnit v nejdivočejší mejdan a životní jízdu, vás zavedou Veronika Žilková a její spoluhráčky 20. června a pak 31. července. O ženách, které se zkoušejí naučit, jak žít, a hlavně být šťastné, je také inscenace Švandova divadla Cry baby cry 23. června. V neděli 14. srpna bude amfiteátr patřit koncertu kapely Golden Delicious – ostřílené brněnské formaci směle kralující večírkům napříč celou republikou. Rock’n’roll, rock, pop, funk, disco rules for ever!

Začátky představení jsou vždy ve 20.30 s výjimkou představení Shirley Valentine (24. a 25. 7.) a všech představení v Mikulově, která začínají již ve 20.00.

Vstupenky je možné zakoupit online na webu https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz

Autor článku: Michal Adamík