20.08.2002 00:00

Letní shakespearovské slavnosti pokračují, část výtěžku půjde na oběti povodní

Po týdenní přestávce, způsobené povodňovou situací v Praze, pokračuje v prostorách Nejvyššího purkrabství divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Pětina výtěžku z lístků, které si diváci zakoupí na představení hostujících souborů z Pardubic a Olomouce, chtějí pořadatelé věnovat obětem povodní.

Open-air scéna vysoko nad městem ani organizační zázemí (sídlící na Anenském náměstí, kousek od kriticky zatopené Novotného lávky) naštěstí vodou dotčeny nebyly - zaplavení Anenského náměstí do výšky 4 metrů zabránila účinná protipovodňová bariéra. Pořadatelé se však rozhodli z bezpečnostních důvodů program na čas přerušit. "Návštěva Pražského hradu je pro diváky vždy spojena s cestováním a my jsme napjatou dopravní situaci v Praze nechtěli zbytečně komplikovat," uvedl výkonný ředitel pořadatelské Agentury Schok Michal Rychlý. Komedii Marná lásky snaha v režii Ivana Rajmonta už tedy letos diváci neuvidí.

Z výtěžku týdne následujícího, kdy do Prahy přijedou dva hostující soubory z oblastních divadel, se pořadatelé rozhodli věnovat 20% z na zmírnění následků povodní. Jak uvedl Michal Rychlý, jde už o druhou charitativní akci spojenou s letošním ročníkem: z iniciativy partnera festivalu, finanční skupiny PPF, jde totiž už od začátku Slavností asi 10 Kč z každého lístku prodaného přes pořadatelskou agenturu na konto PIPAN. Účet patří speciální mateřské školce pro neslyšící děti.

Od 19.8. tedy pokračuje festival v původním programu: s Kupcem benátským přijelo Východočeské divadlo Pardubice (19-21.8.) v režii Michaela Taranta, poté bude k vidění Komedie masopustu Moravského divadla Olomouc v režii Jana Kačera (22-24.8.). Od 25.8. do 10.9. se hraje opět Král Lear s Janem Třískou. Jak ovšem upozorňuje Michal Rychlý, tato inscenace je však už v tuto chvíli beznadějně vyprodána. "Pokud někdo chce ještě tento rok na Pražský hrad zajít a přispět zakoupením vstupenky na dobrou věc, do soboty 24.8. má poslední šanci," upozorňuje Michal Rychlý.

Autor článku: redakce