12.07.2006 00:00

Letní škola barokní hudby Rajnochovice 2006

5. - 13. 8. 2006

Za  tři roky absolvovalo tyto stále více populární kurzy více jak dvě stovky hudebníků z pěti evropských zemí, Japonska a Ameriky. Bylo realizováno 16 koncertů, 10 komorních a 6 velkých oratorních. V letošním ročníku se bude rovněž vyučovat pod vedením tuzemských i zahraničních lektorů.

Cílem celkové práce bude uvedení Judy Makabejského, jednoho z vrcholných oratorních děl G. F. Händela.

Letní škola barokní hudby (LŠBH) je určena především instrumentalistům a zpěvákům, kteří již mají nějakou zkušenost s interpretací staré hudby.

Je však otevřena také novým zájemcům. Po celou dobu kurzů jsou pro oddělení klávesových nástrojů k dispozici koncertní repliky dobového cemballa, spinetu, varhanní positiv a taktéž velké varhany. Základ sborové třídy budou tvořit členové renomovaných těles Ars brunensis chorus a Brněnského akademického sboru. Z dramaturgického hlediska chce workshop umožnit zájemcům o barokní hudbu nastudování a koncertní provedení těžko dostupné oratorní, kantátové a mešní literatury ve stylu interpretace historicky poučené hudby.

Studenti s větší praxí budou mít možnost pracovat i na individuálním repertoáru, který budou moci prezentovat na dvou studentských koncertech v průběhu týdne. Celý program LŠBH 2006 bude probíhat opět v malebném prostředí valašské obce Rajnochovice v předhůří Beskyd. Výuka a zkoušky jsou situovány do místní školy a arcidiecézního střediska - barokní fary.

Koncerty ve "valašské katedrále" - barokním kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Anny v Rajnochovicích od 5. 8. - 12. 8. 2006 vždy v 19:30 hod.

13. 8. 2006 v 18:00 hod. na Svatém Kopečku u Olomouce

Více info: www.baroknihudba.cz

Zdroj: renata.slamkova@gmail.com

Autor článku: Informace z divadel