17.07.2017 11:05

Léto s pimprlaty v Divadle loutek Ostrava

Už tento týden startuje tradiční prázdninový program Divadla loutek Ostrava Léto s pimprlaty. Potrvá do 20. srpna a nabídne krátké i dlouhé pohádky v amfiteátru a interaktivní výstavu loutek Pimprlárium. Jako první se v neděli 23. července představí Divadelní soubor Koňmo s představením Vodnická pohádka.

Aby diváci ostravského Divadla loutek nezůstali o pohádky a loutky ochuzeni ani v létě, pořádá divadlo již od roku 2012 Léto s pimprlaty. Letos bude probíhat od 23. července do 20. srpna.

Postupně se dětem i dospělým divákům každou neděli v 17 hodin představí Divadelní soubor Koňmo, pražské Studio Damúza, Divadlo PIKI, Divadlo U Staré herečky a Scéna Bajka Těšínského divadla. Léto s pimprlaty odstartuje Vodnická pohádka, představení hrané maňásky i činoherně, o lakotné mlynářce, hodné Bětušce, vodníkovi a čertovi. V dalším týdnu bude následovat inscenace Houpací pohádky zpracovaná na motivy pohádkové knížky Aloise Mikulky, poté putování s legračními klauny v představení Elá a Hop a nakonec dvě pohádky o lenoších – O Liduně a třech přadlenách a O líném Honzovi.

Kdo hledá program na všední dny, může zhlédnout některou z krátkých dopoledních pohádek. V průběhu čtyř týdnů se v amfiteátru od úterý do pátku vystřídají studenti z JAMU v Brně, klub dětské kultury Vsetín Bubu, Divadlo Formela a ostravský spolek THeatr Ludem. Hraje se od úterý do pátku vždy v 11 hodin.

Zájemci navíc mohou navštívit i alternativní scénu divadla, která se během Léta s pimprlaty promění v kouzelnou říši plnou loutek všech možných druhů i velikostí. Výstava Pimprlárium představí všechny druhy loutek od plošné loutky až po marionetu. Divadelní lektoři a průvodci v jednom děti výstavou provedou, předvedou, jak loutky fungují a poté jim poradí, jak si loutky mohou vyzkoušet. Prohlídky budou probíhat od úterý do pátku v 15 hodin a v neděli v 10 hodin dopoledne.

www.dlo-ostrava.cz

Autor článku: Klára Šebestová