10.05.2023 10:54

Letošní ročník Festivalu současného divadla WTF?! se bude konat 19. a 20. května

Letošní ročník festivalu současného divadla WTF?! v Liberci má podtitul Roztá/hni se!, v Malém divadle bude 19. a 20. května. Místní herci pořádají dvoudenní akci podeváté, letos nabídne devět divadelních představení a po oba večery i koncerty. Podle organizátorů zvolený podtitul ukrývá plno významů, pro ně se týká aktivity.

„Jak v rovině fyzické, tak v rovině názorové a morální. V rámci programu se totiž můžete těšit na inscenace, které naplno využívají pohyb. Inscenace, které burcují, bojují s pasivitou a samotní tvůrci upozorňují na různá společenská témata," uvedl v tiskové zprávě jeden z letošních organizátorů festivalu a herec Ondřej Kolín.

Unikátní bude podle organizátorů letošní ročník i tím, že se sešlo pět monodramat. Víťa Marčík zahájí Festival loutkovým představením Labyrint světa. Mark Kristián Hochmann představí inscenaci Jedu do Magadanu vytvořenou podle vězeňského deníku běloruského anarchisty Igora Oliněviče. Andrej Lyga přijede se svou autorskou pohybovou Pohádkou pro odvážné. Další monodrama přiveze Filip Teller, který odehraje drama z období druhé světové války nazvané Cikánský boxer. Poslední v řadě her o jednom herci bude inscenace ORTEN! v podání Kolína.

Více herců na jevišti uvidí diváci ve zbylých čtyřech představení. Soubor bývalých studentů DAMU odehraje inscenaci Harlekýn je mrtvý, jež vypráví příběh postavy z komedie dell´arte v moderním světě. Divadelní uskupení Masopust zahraje představení Ženet. Jde o variaci textů Jeana Geneta, kterou činoherně zpracovali tři herci přecházející převážně do ženských rolí. O kabaretní a improvizační formu divadla se postará soubor Ductus Deferens s představením KARAMELOUN. Komornější divadlo nabídnou tři herci hrající na nástroje. Jde o uskupení Bodyvoice band, které vystoupí se svým představením Meet Flannery.

Tradičně budou součástí festivalu WTF?! koncerty. V pátek vystoupí jihoafrický písničkář Gerald Clark, punková kapela Wosa a Bukkakebrothers And Sister. V sobotu to bude zpěvačka Mirjari, plzeňská skupina Furt Rovně a kapela Strohoskop. Vlastní klip k festivalu natočili i jeho organizátoři a herci Divadla F. X. Šaldy Ondřej Kolín, Filip Jáša a Stavros Pozidis.

https://www.saldovo-divadlo.cz/aktualni-rocnik

Autor článku: ČTK: knt, sd