14.05.2023 08:56

Muzeum loutkářských kultur ve spolupráci s Muzeem v přírodě Vysočina zvou milovníky loutek mezi chaloupky na Veselý Kopec

V sobotu 20. května 2023 zveme od 9 hodin všechny milovníky loutek mezi chaloupky na Veselý Kopec. V rámci druhého pokračování celoroční spolupráce s Muzeem v přírodě Vysočina tam přijedou loutkáři se svými dřevění svěřenci, aby pobavili děti i jejich hravé rodiče a připomněli, jak populární bylo loutkové divadlo v dobách našich babiček a prababiček. Těšit se můžete na kreativní výtvarné dílny s loutkami v hlavní roli i na dvě loutková představení v podání předních českých loutkářských souborů.


Loutky míří na Veselý Kopec
20. 5. 2023, 9:00–16:00
Veselý Kopec

Loutkářská sobota pro děti a jejich hravý doprovod je připravena v sobotu 20. května od 9.00 do 16.00 hodin ve spolupráci s Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi. Dřevěné loutky z Muzea loutkářských kultur v Chrudimi navštíví Veselý Kopec a přivezou s sebou loutková představení i hravý workshop.

DIVADLO BEZ HRANIC: TŘI MEDVĚDI A DRZÁ MÁŠA
Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná. Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem… Co bude asi následovat?
- v 9.30 a 11.00 hodin, délka 45 minut
- loutkové představení pro děti od 3 let

DIVADLO U STARÉ HEREČKY: O LÍNÉ LIDUNĚ A TŘECH PŘADLENÁCH
Na motivy klasické pohádky hraje Jarmila Vlčková.
- v 13.30 a 15.00 hodin, délka 45 minut
- loutkové představení pro děti od 3 let

LOUTKÁŘSKÝ MEDVĚDÍ WORKSHOP
Máte rádi loutky, ale žádnou zatím nevlastníte? Zkuste si vyrobit loutku z papíru! Nebo si můžete pohrát s marionetovým loutkovým divadélkem a probudit v sobě herecké nadání.
- od 10.00 do 15.00 hodin

Program proběhne za každého počasí!
V rámci běžného vstupného Muzea v přírodě Vysočina do expozičního areálu Veselý Kopec.


https://www.nmvp.cz/

https://www.puppets.cz/

 

Autor článku: Převzato z: https://www.nmvp.cz/ a https://www.puppets.cz/