14.04.2022 15:54

Lucia Kašiarová se stala novou ředitelkou Divadla Štúdio tanca v Banské Bystrici

Lucia Kašiarová přebrala vedení Divadla Štúdio tanca po Zuzane Ďuricovej Hájkovej, která před několika lety čelila útokům tehdejšího župana Mariana Kotleby.

Kašiarová po svém nástupu vytvořila dvě nové pozice. Post uměleckého ředitele zastává Zebastián Méndez Marín a novou PR manažerkou je Veronika Chrienová. Posledních patnáct let je spojena s pražským Studiem ALTA, které nedávno přišlo například se solidárním systémem vstupného „pay what you can“.

Celý příspěvek, publikovaný 13. 4. 2022 na webu Tanečních aktualit, najdete zde.

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/, https://www.tanecniaktuality.cz/

Lucia Kašiarová se stala novou ředitelkou Divadla Štúdio tanca v Banské Bystrici

Zahraniční divadlo

23.03.2023

Balet Národního divadla moravskoslezského zatančí o víkendu na prestižním festivalu v Německu a v květnu v Izraeli

Inscenaci Rossiniho karty uvede soubor baletu Národního divadla moravskoslezského o tomto víkendu 2x na festivalu Tanztage v německém Oldenburgu. Se stejným programem vyrazí koncem dubna do Izraele – tam od 2. do 7. května postupně odehraje šest (!) představení ve třech divadlech: čtyři v Tel Avivu a po jednom v Haifě a v Jeruzalémě.

22.03.2023

Kyliánův taneční archív získal do svých sbírek unikátní soubor osobních dopisů a kreseb Marcela Marceaua

Prostřednictvím českého choreografa Jiřího Kyliána získal Kyliánův taneční archív unikátní soubor osobní korespondence, kterou si mezi lety 1962–1974 a 2004–2005 vyměnil světoznámý francouzský mim Marcel Marceau se svou kolegyní, múzou a manželkou Ellou Jaroszewiczovou.

21.03.2023

Dnes začínají světové svátky divadla pro malé i velké

Na právě začínající týden již tradičně připadají oslavy divadelního umění. Světový den divadla se od roku 1962 každoročně slaví 27. března. Předchází ho Světový den divadla pro děti a mládež, pro který byl zvolen 20. březen, a Světový den loutkářství, který připadá na 21. března. Iniciátory oslav jsou mezinárodní nevládní divadelní organizace přidružené k UNESCO, které každoročně připravují poselství k těmto divadelním svátkům