07.01.2008 00:00

Malé zprávy z Aura-Pontu: prosinec 2007

Vše se mění a týká se to i Aura-Pontu. Paní Daniela Gadasová, ředitelka Aura-Pontu, přivedla v těchto dnech na svět dceru Sáru! Radostné mateřské povinnosti ji nějakou dobu zdrží doma, a proto se teď místo ní budete setkávat se zastupující ředitelkou, paní Magdalenou Šebestovou, která k nám přichází z prostředí hudebního divadla a filmu. Další novinkou je rozšíření služeb v právní oblasti. Portfolio právních služeb rozšiřujeme o spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří Vyskočil, Krošlák & spol. Pevně věříme, že tento krok oceníte.

O vítězství v Dramatické soutěži o Cenu Alfréda Radoka 2007 bude soutěžit 55 textů. Sedm textů do soutěže přišlo ze Slovenska, tři jsou dílem autorských dvojic a 18 pochází od žen - autorek.

Nyní přebírá všechny hry porota, která z nich vybere desítku finalistů. Mezi nimi se rozhodne o celkovém vítězi soutěže. Všechny texty jsou ve hře o bonusové prémie od Českého rozhlasu Vltava, Royal Court Theatre a Knihovny Václava Havla.

Máte možnost seznámit se na webových stránkách www.cenyalfredaradoka.cz se soutěžními texty těch autorů, kteří souhlasili s jejich publikací.

I na leden jsme pro Vás připravili zajímavé divadelní premiéry. Jak jste již určitě zaregistrovali v médiích, jednání o inscenování nové hry Václava Havla Odcházení s vinohradským divadlem nebyla korunována úspěchem a premiéra se bude konat v pražském divadle Archa.

V Krakowě se stále hraje Zelenka. Diváci v krakowském Národním Starém divadle měli možnost vidět ve světové premiéře novou hru Petra Zelenky Očištění a od 16. listopadu 2007 se hrají na tamější scéně Teatr ludowy Příběhy obyčejného šílenství. Kromě toho uvádí od 28. dubna 2007 Teatr Wspolceszny ve Varšavě Teremin.

Zdroj: Aura-Pont, michal.kotrous@aura-pont.cz

Autor článku: redakce