03.05.2017 10:52

Městské divadlo Kladno připravilo pro sezónu 2017/18 osm premiér

Městské divadlo Kladno uvede v příští sezoně 2017/18 osm premiér a mimo jiné představením Petrolejové lampy připomene sto let od vzniku Československé republiky. ČTK to řekl umělecký šéf divadla Jaroslav Slánský.

„Tím, že jsme oblastní divadlo, vycházím z toho, aby nabídka byla opravdu pestrá pro všechny skupiny obyvatel Kladna a blízkého okolí," uvedl Slánský. Divadlo podle něj myslí i na školní mládež a nezapomíná ani na rodinné tituly.

Nyní se do kladenského divadla vrací herečka Barbora Janatková, která v Kladně působila před mateřskou dovolenou. „Příští sezonu pravděpodobně ještě budu rozšiřovat soubor, ale zřejmě v druhé půlce sezony," uvedl Slánský. Nyní má soubor 15 stálých členů a dva stálé hosty.

První premiérou 103. sezony divadla bude v říjnu světová premiéra hry EXPOp 67 autorky Vlasty Žehrové. Jedná se o hudební retro komedii o životě v Československu druhé poloviny 60. let. Režírovat ji bude Lukáš Pečenka. Dále divadlo uvede detektivní hru s komediální prvky Past, kterou napsal Robert Thomas, konverzační frašku Woodyho Allena Central Park West, českou premiéru izraelské komedie Postižení, komedii Brouk v hlavě v novém českém překladu a Petrolejové lampy Jaroslava Havlíčka. Podle Slánského divadlo právě touto inscenací připomínající život a události počátku 20. století připomene sté výročí vzniku Československé republiky.
Na malé scéně se diváci mohou těšit na thriller Stephena Mallatratta Žena v černém a drama Oskar a růžová paní autora Erica Emmanuela Schmitta.

Další program divadlo připravuje, přibudou například scénická čtení, večery poezie, koncerty a recitály členů kladenského divadelního souboru. „Chceme znovu obnovit divadelní kapelu, která tu byla před lety," dodal Slánský.

Budova kladenského divadla byla před rokem znovu otevřena po komplikované rekonstrukci, která stála zhruba 160 milionů korun, z nichž většinu pokryla evropská dotace. Dalších 15 milionů korun stálo vybavení.

https://divadlokladno.cz/

Autor článku: ČTK: sbe, dvd