29.06.2017 10:37

Městské divadlo Kladno obnovuje tradici Malých kladenských dionýsií

Městské divadlo Kladno obnovuje tradici Malých kladenských dionýsií. Po rekonstrukci budovy divadla, tedy po šestileté pauze se uskuteční jubilejní 10. ročník tohoto divadelního klání a svátku, kterým se zároveň slavnostně zakončuje uplynulá sezóna. Letošní obnovený ročník bude inspirován legendární soutěžní show Pevnost Boyard. S divadelní sezónou 2016 / 2017 se společně s diváky rozloučíme programem plným divadelní zábavy, hudby a nečekaných překvapení. 

Jak bude celá akce probíhat?

Ve středu 28. června od 16 hodin proběhne tzv. nominační večer. Na něm bude početná skupina složená z hereckých souborů MDK a Divadla Lampion rozlosována do tří mužstev. Ke každému z nich bude losem přidělen také tvůrčí tým v čele s režisérem. V závěru večera si pak jednotlivé soutěžní týmy vylosují zadání, která určí obsah toho, co budou hrát. Úkolem všech týmů totiž je během 48 hodin napsat, nazkoušet a nakonec i odehrát krátké divadelní představení, které jakoukoli formou vylosované zadání (téma) zpracuje. Délka každého představení musí být v rozmezí 15 - 20 minut. Diváci pak svým hlasováním rozhodnou o vítězi, který získá tradiční divadelní cenu, Kladenský Stanley Cup.

Stejně jako v předešlých ročnících nebude chybět ani bohatý doprovodný program v městském parku přímo vedle divadla. V rámci tohoto programu se představí herci Divadla Lampion a MDK, chybět nebude ani divadelní kapela a další hosté. Kromě této pestré nabídky se diváci mohou těšit na občerstvení a řadu dalších překvapení. Divadelní kavárna bude otevřena po celou dobu trvání akce.

Park bude během Malých kladenských dionýsií uzavřen pro veřejnost, vstup na akci bude možný pouze hlavním vchodem divadla s platnou vstupenkou. 

www.divadlokladno.cz

Autor článku: Linda Luptáková