01.02.2018 13:29

Městské divadlo Mladá Boleslav má v užší nominaci Ceny Thálie Daniela Bambase

Boleslavské divadlo již tři Thálie získalo a letos k nim může přidat další. Za roli Edwarda Kynastona v inscenaci Krás(k)a na scéně byl v užší nominaci v kategorii Činohra muži vybrán Daniel Bambas. Premiéra Krás(k)y na scéně se uskutečnila 17. února 2017 v režii uměleckého šéfa Petra Mikesky.

Odborná porota k vyjádření Bambasova výkonu napsala: „Daniel Bambas v roli Edwarda Kynastona jasně dominuje výborné boleslavské inscenaci. Je nesmírně charismatický, přesný, překvapující, okouzlující. Pozornost diváků nekompromisně přitahuje už při vstupu do sálu při velkém divadelním rituálu proměny v ženu. Jeho pohyby jsou zjemnělé, plné drobných gest, držení těla vždy důsledně „hraje“. A to jak v roli divadelní ženy, Desdemony, tak v tzv. civilu. I zde mu zůstává jistá vykloubenost, sošnost, pózy. O to větší je zlom, který ho postihne v okamžiku, kdy nesmí hrát divadlo a je postaven na okraj společnosti. Stáhne se do sebe, je jakoby menší, gesta jsou minimální a úsporná. Jeho přerod z vykloubené křehké ženy do silného muže je pak obdivuhodný. Stává se chlapem se vším všudy. Cesta od Desdemony k Othellovi je dovršena. Herec ve všech fázích inscenace dokáže postihnout i ty nejmenší odstíny nejednoznačné Kynastonovy povahy. Výkon Daniela Bambase rozhodně patří k vrcholným nejen v jeho herecké kariéře.“

Slavnostní večer se uskuteční 24. 3. 2018 v Národním divadle a soupeři Daniela Bambase budou: Martin Finger (role: Walter Faber, inscenace: Homo Faber, režie: David Šiktanc, premiéra: 22. 4. 2017, Činoherní studio Ústí nad Labem) a Robert Finta (role: Joey Sturdy, inscenace: Teď mě zabij, režie: Janusz Klimsza, premiéra: 27. 5. 2017, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava).

http://www.mdmb.cz/

Autor článku: Denisa Kábrtová