14.12.2017 13:32

Městské divadlo Mladá Boleslav připravilo jako druhou premiéru této divadelní sezony inscenaci Bez roucha

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede v pátek druhou premiéru této divadelní sezony. Stane se jí inscenace Bez roucha, podle divadla jde o jeden z nejoblíbenějších novodobých komediálních textů. Bez Roucha je zákulisní komedií o tenké hranici mezi světem na scéně a za scénou. ČTK to sdělila Denisa Kábrtová z mladoboleslavského divadla.

Skupina šesti herců s režisérem, asistentkou a technikem uvádějí zájezdovou frašku. Diváci nejdříve zhlédnou noční zkoušku těsně před premiérou, napodruhé standardní reprízu po měsíci uvádění a napotřetí jedno z posledních uvedení. Návštěvníci divadla tak uslyší jeden a tentýž text dokola, ale vlastně pokaždé jinak.

„Měnící se perspektiva nabídne nečekaný pohled do normálně skrytého světa za kulisami, ale především na komplikovaný propletenec mezilidských vztahů, který postupně a neodvratně rozloží nazkoušené umělecké dílo na prvočinitele. A tak se jednoduše může stát, že fraška odehrávající se v životě dalekosáhle překoná to, co se děje ve světlech reflektorů," uvedla Kábrtová.

České publikum poprvé hru vidělo v roce 1986. Šlo o slavnou Menzelovu inscenaci v pražském Činoherním klubu a od té doby prakticky neopustila česká jeviště. V hlavních rolích se tehdy představil například Petr Čepek, Jiřina Jirásková, Ondřej Vetchý nebo Jan Hrušínský mladší.
Na mladoboleslavském jevišti se Bez roucha objeví v hlavních rolích Petr Prokeš, Eva Reiterová, Ivo Theimer, Hana Marie Maroušková, Lucie Matoušková a Martin Hrubý.

Premiéra bude v pátek 15. 12. 2017 od 19:00 na Velké scéně.

http://www.mdmb.cz/

Autor článku: ČTK: bns, kš