26.04.2017 09:46

Městské divadlo v Mladé Boleslavi představí výběr sonetů Williama Shakespeara

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvede v pátek premiéru inscenace Sonety. Představí v poetickém tvaru výběr sonetů ze slavné Shakespearovy sbírky. Režisérem je Jakub Nvota.

Shakespearovy Sonety byly poprvé vydány v roce 1609 společně s lyrickou básní Milenčin nářek. Od té doby jsou předmětem mnoha záhad a otázek. Všichni pátrají po identitě anonymního mladíka z první části sonetů a po tom, kdo je tajemná "černá dáma" z druhé části. Inscenátoři se ovšem rozhodli uchopit Sonety svébytným způsobem. Ve středu poetického tvaru stojí Muž a Žena, které doprovázejí čtyři alegorické postavy - Vášeň, Moc, Strach a Smrt.

Jako Muž se představí Milan Ligač, Ženu si zahraje Alena Bazalová. Vášeň obsadí Malvína Pechlová, Strach bude hrát Petr Prokeš. V roli Chamtivosti se představí Ivana Nováčková a v roli Smrti hostující Milan Koníček. Diváci se mohou těšit mimo jiné i na živou hudbu, jako host vystoupí hobojista Vladimír Borovka, ale živě hrát a zpívat budou i samotní herci.

Slovenský režisér Jakub Nvota pracuje v boleslavském divadle poprvé. Vystudoval divadelní režii a velmi často spolupracuje s českými divadly, jako například s Národním divadlem moravskoslezským, Slezským divadlem Opava nebo pražským Divadlem Kalich.

Hru uvede divadlo premiérově v pátek v 19:00 na Velké scéně. Další možnosti shlédnout inscenaci budou mít diváci 4, 18. a 19. května.

http://www.mdmb.cz/

Autor článku: ČTK: bns, ver