05.04.2017 10:16

Městské divadlo v Mostě uvede polskou komedii Testosteron

Městské divadlo v Mostě uvede známou komedii o chlapské duši Testosteron polského scénáristy Andrzeje Saramowicze. Režie hry, v níž vystoupí na jevišti pouze sedm mužů, se ujala mladá režisérka Hana Marvanová. Premiéra se uskuteční na komorní scéně 7. dubna. 

Komedie přibližuje snahu sedmi zcela odlišných mužů pochopit, v čem tkví jejich živočišná podstata. Je to podle režisérky příběh sedmi zcela odlišných mužů, které svede dohromady jedna ne příliš podařená svatba.

Při tvorbě koncepce jsme vycházeli jak ze samotného textu, tak z vlastních zkušeností," uvedla Marvanová. Všechny postavy se v životě více či méně úspěšně snaží vyrovnat s nároky, které jsou na ně jako na příslušníky mužského pokolení kladeny. „Rozpor mezi tím, jací skutečně jsme a jakou společenskou roli se snažíme hrát, je téma, které je podle mě v dnešní době blízké téměř každému," řekla Marvanová, které prý bylo příjemné režírovat sedm mužů.
Cílem inscenace je podle tvůrců rozbít stereotypní vnímání muže jako nutně drsného, svalnatého, dominantního lovce, válečníka či vůdce. „Myslím, že inscenace může být zdrojem pobavení a poučení pro každého, ale přece jen je určena divákům starším 15 let," upozornila Marvanová.

V rolích mužů, kteří řeší své osobní problémy, se představí Jiří Kraus, Jan Beneš, Vít Herzina, Otto Liška, Matyáš Procházka, Jakub Koudela a Marcel Rošetzký.

Testosteron uvádělo v posledních letech několik českých divadel. „K dlouhodobé úspěšnosti Testosteronu jistě přispívají i její živé, autentické postavy, které autor vytvářel i na základě životních příběhů herců. Lze říci, že v životních osudech postav a situacích hry se může poznat takřka každý," řekl dramaturg Jiří Liška.

Další premiérou letošní sezony v Městském divadle v Mostě budou 21. dubna Nebezpečné vztahy.

http://www.divadlo-most.cz/

Autor článku: ČTK: fir, hj