05.12.2017 12:03

Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo se na divadelní přehlídce Zaráz představí divadelním kritikům

Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo z Uherského Hradiště se na divadelní přehlídce Zaráz představí divadelním kritikům. Přehlídka začala dnes, potrvá do pátku. Každé divadlo uvede čtyři inscenace, sdělila dnes ČTK ředitelka vnějších vztahů zlínského divadla Blanka Kovandová.

„Na jihovýchodní Moravu přijelo dvacet kritiků, divadelních publicistů, novinářů i pedagogů a režisérů, které doplnilo 30 vysokoškolských studentů herectví a divadelní produkce," uvedla Kovandová.

Divadla svůj program upravila tak, aby odborníkům v krátkém čase umožnila zhlédnout vybrané inscenace. „Jsme daleko od hlavního města - řada kritiků si rozmýšlí, kam se vydají například na premiéru. My jim touto koncentrovanou nabídkou ušetříme spoustu času," uvedl ředitel zlínského divadla Petr Michálek.
„Za největší bonus považuji to, že se obě divadla najednou setkají s odbornou veřejností. Máme tak možnost ukázat to, co považujeme za nejzajímavější z hlediska poučeného diváka - tedy náročnější kusy. A důležitá jsou i ta následná setkání po představení, kdy si povídáme o divadle na oblasti, jeho funkci i problémech," uvedl ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

Zlínské divadlo uvede inscenace Mezi nebem a ženou, Raskolnikov, Já, Baťa a Idiot. V Uherském Hradišti odborníci uvidí hry Zlatý drak, Marvinův pokoj, Platonov - Ztratil Hospodin trpělivost? a Měsíc nad řekou.

https://www.divadlozlin.cz/

http://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, dr