11.03.2004 00:00

Městské divadlo Zlín na první slovenské scéně

V sobotu 13. března vystoupí na hlavní scéně činohry Slovenského národního divadla v Bratislavě pohostinsky Městské divadlo Zlín s inscenací hry Samuela Königrrätze Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou.

Hra se řadí k nejvýraznějším původním českým komediím z poslední doby a je ovlivněna hrabalovským jazykem a viděním světa. Zlínské divadlo se s ní již úspěšně představilo v pražském Švandově divadle v rámci přehlídky České divadlo, na Grandfestivalu smíchu v Pardubicích a v červnu ji uvede na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.

Hostování na scéně SND v Bratislavě představuje pro zlínské divadelníky nejen mimořádnou čest a uznání dosažené umělecké úrovně, ale také logické završení dlouholetých soustavných kontaktů se slovenskými tvůrci v oblasti dramaturgie, scénografie a režie. A pokud jde o Slovenské národní divadlo, to se ve Zlíně pravidelně zúčastňuje mezinárodního divadelního festivalu dramatických novinek Setkání – Stretnutie. Letošní 9. ročník bude první slovenská scéna slavnostně zahajovat 11. května inscenací Veĺké šťastie v režii Ĺubomíra Vajdičky.                                                                                M.P.

 

divadlo@divadlo.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti