12.06.2018 18:04

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů nabídne divákům stovky divadelních představení

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů, který se v Hradci Králové uskuteční od 22. do 29. června, nabídne divákům stovky divadelních představení, koncerty a další akce. Třeba v Open Air Programu se uskuteční 160 až 200 produkcí, řekli dnes novinářům zástupci Klicperova divadla, Divadla Drak a neziskové organizace Kontrapunkt, kteří se podílejí na přípravě 24. ročníku festivalu.

„Například v Klicperově divadle se mohou diváci těšit na 46 představení. Další budou k vidění v rámci Open Air Programu, a to kolem 170 představení. Divadlo Drak nabídne dalších asi 50 představení. Každý divák si bude moci vybrat podle svého gusta," řekla ČTK ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková. Podle ní bude stejně jako loni velkým tahákem představení souboru La Putyka v šapitó nazvané Hit, tell the difference. „Toto představení letos v České republice kromě Hradce nikde jinde k vidění nebude," řekla Mikulková.

Klicperovo divadlo nabídne představení a další akce na hlavní scéně, ve Studiu Beseda, v komorní scéně V Podkroví, na Letní scéně a v šapitó. Celkem půjde o čtyři zahraniční inscenace, čtyři představení mezinárodního pohybového projektu, 14 představení z českého divadla, pět inscenací Klicperova divadla a třeba i scénické čtení V Podkroví nebo venkovní pohádky pro děti a koncerty na Letní scéně.

Podle ředitelky Divadla Drak Elišky Finkové se letošní ročník festivalu ponese také v duchu oslav 60. výročí založení tohoto divadla. „Pro diváky jsme připravili například Dračí víkend, který přinese to nejlepší z naší tvorby. Festival otevřeme naším úspěšným představením Poslední trik Géorgese Meliese, uvedeme premiéru unikátní inscenace Faust a nebudou chybět ani oblíbené pohádky, včetně novinek v našem repertoáru," uvedla. Divadlo Drak bude hostit i soubory z Belgie či Francie.

Již podevatenácté bude součástí festivalu také Open Air Program, který nabídne desítky produkcí na 14 otevřených scénách. Do Open Air Programu se letos přihlásili i některé kavárny a restaurace. Během osmi festivalových dnů tak ožijí improvizacemi, tanečními performancemi či žonglérskými výkony venkovní prostory, jako jsou Gočárovo schodiště, Malé náměstí i Žižkovy sady. Hradecký festival každoročně přiláká desítky tisíc návštěvníků.

http://divadloevropskychregionu.cz/

Autor článku: ČTK: Tomáš Kučera, hj, foto převzato z: https://shop.klicperovodivadlo.cz/