02.12.2016 11:50

Mezinárodní fórum a stipendium Theatertreffen 2017 orientované na divadlo – výzva umělcům

Výzva je určena tvůrcům do 35 let, z oblastí režie, herectví, designu, dramaturgie, psaní, hudby, videa, performance, choreografie a dalších spřízněných žánrů. Nutností je aspoň základní, pracovní znalost němčiny (B2 a výše). Stipendium pokrývá většinu možných nákladů. Termín konání je 5. - 21. května 2017. Uzávěrka do 15. prosince 2016.

Toto mezinárodní fórum představuje dvoutýdenní stipendijní program organizovaný Theatertreffen od Berliner Festspiele. Představuje místo pro kreativní experimenty i prostor pro utopické ideje, a pro performativní i diskurzivní výměnu v mezinárodním kontextu, i o posuny hranic hybridních prostorů mezi performativním, visuálním uměním a vědou. Středobodem události je vzájemná, celosvětová spolupráce zúčastněných.

Theatertreffen tímto chce oslovit hlavně ty umělce, kteří divadlo chápou jako sociálně angažovanou, uměleckou formu a jejichž cílem je hledání nových estetických, expresivních forem, vyjednávacích strategií a  nadřazujících narativnů. To vše pro ustanovení nových cest pro vztahování se divadla k vlastní sociální realitě.

Stipendijní příspěvek pokryje: bečkeré účastnické náklady / lístky na představení Theatertreffen a Stückemarkt / cestovné / ubytování v hotelu se snídaní / per diem / catering.

Krom výše uvedených podmínek jsou žádány i několikaleté divadelní zkušenosti, kontinuální kreativní činnost v divadle a možnost zúčastnit se v celém termínu.

http://www.berlinerfestspiele.de/media/en/2017/theatertreffen_2017/forum_tt_2017/tt17_forum_open_call.pdf