25.11.2005 00:00

MfD: Umělecký šéf a dramaturg kladenské scény z Kladna odcházejí

KLADNO 25. listopadu (ČTK) - Umělecký šéf Středočeského divadla v Kladně Petr Svojtka ve své funkci končí. Od nové divadelní sezony 2006/2007 se stane zástupcem ředitele pro věci umělecké v Městských divadlech pražských. O jeho nástupci zatím není rozhodnuto. Informuje o tom Mladá fronta Dnes ve svém středočeském vydání. Společně se Svojtkou odchází z kladenského divadla také dramaturg Jiří Janů.

"Za dvojici hledáme náhradu, jasno by mělo být na přelomu ledna a února," řekla listu ředitelka hlavní kladenské scény Blanka Bendlová. Nový umělecký šéf by měl podle ní nastoupit ještě na konci této divadelní sezony. Petr Svojtka se s divadlem rozloučí o prázdninách.

Petr Svojtka do Kladna přišel před třemi a půl lety z pražské scény CD 94, která nyní působí pod názvem CD 2002. V jeho režii v Kladně vznikla například Werichova pohádka Lakomá Barka, Shakespearovy tragédie Romeo a Julie či Richard III., netradiční vánoční představení České vánoce, Gogolův Revizor nebo satirická groteska o nezaměstnaných manažerech Top Dogs.

Během působení Petra Svojtky se zvýšil zájem o představení Středočeského divadla Kladno. Zatímco v roce 2001 zde prodali 24.650 vstupenek, v loňském roce už to bylo téměř 37.000 vstupenek.

jir mol

Autor článku: ČTK