02.06.2017 09:08

Mladí umělci představí Mozartovu komedii v thrillerovém podání

Run OpeRun uvede 2. a 4. 6. 2017 v prostoru Venuše ve Švehlovce premiéru inscenace Thriller Figarova svatba.
Spolek Run OpeRun se před dvěma lety rozhodl změnit současný pohled na operu a to hlavně u mladé generace. První důvodem založení spolku byla vášeň pro operu a druhým byla myšlenka spolku o zatraktivnění opery a získání mladých posluchačů.

Na projektu se podílí široké spektrum mladých umělců. Studentů poloprofesionálů či profesionálů. Mezi nimi i vokalisté angažovaní v Národním divadle či jiných operních domech, jako jsou například pěvec Daniel Klánský a Eliška Gettringerová. Jako dirigent se představí jeden z nejúspěšnějších mladých českých pianistů Lukáš Klánský. Svou účast
na projektu v roli Hraběte přislíbil Vladimír Chmelo, držitel Ceny Thálie, který se představil v newyorské Metropolitní opeře a v milánské La Scale.

Inscenace Thriller Figarova svatba je dalším z řady projektů, který se snaží přilákat mladé diváky a vychovat novou českou generaci operních nadšenců.
„Premiéra Figarovy svatby v našem thrillerovém pojetí změní jak nás, tak diváka. Budeme tančit na hraně toho, co se ještě smí a toho co už je nepřijatelné, proto jsme si také vybrali prostor Venuše ve Švehlovce, který je těmito experimenty proslulý,” říká režisérka a zakladatelka Run OpeRun Veronika Loulová, studentka operní režie na HAMU.

Run OpeRun

Venuše ve Švehlovce

Autor článku: Jana Stanulová