19.10.2017 10:33

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny. ČTK to sdělila Denisa Kábrtová z mladoboleslavského divadla.

Slavný mim Jean Gaspard Deburau, jenž se narodil v Kolíně v roce 1796, prožil celý život v Paříži v divadle Les Funambules. Je považován za zakladatele moderní pantomimy.

Kromě postavy Pierota, kterou Deburau za svého života ztvárnil a v Mladé Boleslavi si ho zahraje Radim Madeja, vystoupí v pantomimických číslech například také Harlekýn v podání Milana Ligače nebo Kolombína, kterou si zahraje Svatava Milková. Diváci se mohou těšit kromě pantomimických a jiných pohybových čísel také na zpěv a živou muziku. Tu obstará Jakub Šafr a další tři hudebníci.

V čele divadla Les Funambules stál ředitel Nicolas Bertrand, jehož hraje hostující Oldřich Vízner. Na mladoboleslavské jeviště se vrací téměř po dvaceti letech, naposledy se divákům představil v inscenaci Drobečky z perníku v režii Ladislava Vymětala.

Tvůrci jako hlavní inspirační zdroje zvolili například knihu Františka Kožíka Největší z Pierotů, francouzský film Děti ráje nebo knihu Jaroslava Švehly Deburau - nesmrtelný pierot.

Premiéra se uskuteční v pátek 20. října od 19:00 na Velké scéně.

http://www.mdmb.cz/

Autor článku: ČTK: bnb, kš