20.02.2018 16:10

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Teď mě zabij

V pátek se v Městském divadle v Mladé Boleslavi odehraje první letošní premiéra. Stane se jí inscenace Teď mě zabij současného kanadského dramatika Brada Frasera. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. ČTK to řekla Denisa Kábrtová z mladoboleslavského divadla.

Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku, který zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. „Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale nikdy neztratit naději. Příběh, kde stačí moc málo, aby to byl příběh kohokoliv z nás," řekla k obsahu hry Kábrtová.

Režie hry se ujal umělecký šéf divadla Petr Mikeska. Boleslavští diváci se mohou ve hře těšit i na hostujícího herce, kterým je Jan Hofman. Ze souboru se poté představí Milan Ligač, Roman Teprt, Lucie Matoušková a Malvína Pachlová. „Inscenace je unikátním tím, že otevírá témata, která jsou běžně tabuizovaná, ale v dnešním světě přítomná a silně aktuální," dodala Kábrtová.

http://mdmb.cz/

Autor článku: ČTK: bns, hj