10.09.2008 00:00

Monodrama Douga Wrighta předvede amatérský herec

23. 10. 2008 od 19:00 uvede v Pidivadle, scéně Vyšší odborné školy herecké, amatérský herec Libor Ulovec známé monodrama Douga Wrighta Svou vlastní ženou (I Am My Own Wife), fascinující životní příběh muže, který v ženských šatech dokázal přežít represe nacistického i komunistického režimu.

Hra je koláží ze života nejznámějšího berlínského transvestity Charlotty von Mahlsdorf (1928 – 2002), tak jak jej autor zpracoval na základě svých četných rozhovorů s hlavní postavou, zpráv v tisku, televizních show a dalších materiálů. Drama bylo v roce 2004 oceněno Pulitzerovou cenou a její newyorské provedení prestižní cenou Tony.

Doug Wright je významný americký dramatik současnosti, filmový scénárista a libretista. Je držitelem ceny Obie za divadelní hru Quills (česky Perem markýze de Sade), též úspěšně zfilmovanou, a autorem dalších ceněných her Unwrap Your Candy, Watbanaland nebo Grey Gardens. Libor Ulovec, civilním povoláním advokát, působí jako amatérský herec v divadelním souboru Pibimpap-Rizoto (www.pibimpap.cz). Představení Svou vlastní ženou je jeho prvním pokusem vykročit ze škatulky výlučně komediálního žánrového herectví k dramatickým rolím.

Více informací o představení na www.ulovec.com/zenou

Zdroj: zenou@ulovec.com

Autor článku: příspěvky veřejnosti