25.05.2016 10:40

Mostecké divadlo připravuje Saturnina, premiéra bude 27. května

Městské divadlo v Mostě si jako předlohu k poslední premiéře sezony vzalo humoristický román Zdeňka Jirotky Saturnin. Retro komedii v podání mosteckého souboru oživí dobové songy, hravá scéna a tančit budou herci swing. Premiéra je plánována na 27. května.

Saturnin se dočkal několika desítek knižních vydání, filmového zpracování a mnoha dramatizací. V Mostě se bude hrát poprvé. "Srovnávání se člověk u takto známého titulu nevyhne, ale pevně doufám, že naše verze bude pro diváky také něčím originální a jedinečná. Náš Saturnin by mohl být trochu jiný díky výrazné hudební a pohybové složce. Snažili jsme se s Tomášem Alferim, který má na svědomí hudební nastudování, a s Rosťou Šromem, který bude podepsán pod choreografiemi, najít písně, které bude divák znát a zároveň budou svou náladou a tempem odpovídat jednotlivým situacím a postavám, které je budou zpívat," řekl dnes novinářům režisér Martin Vokoun.
Zpívat bude všech jedenáct účinkujících herců. Své sólo bude mít Saturnin v podání Jana Beneše i jeho pán, kterého ztvárnil Jakub Koudela. Herci se shodli, že se při zkouškách pobavili. "Bylo a je to pro nás stále zábavné, takže doufáme, že to bude vtipné i pro diváky," řekla Karolína Herzinová, jež se představí v roli slečny Barbory.
Kavárenská scéna se postupně přeměňuje v dům dědečka, hausbót i les. "Hrajeme si s fantazií, samozřejmě nemáme skutečné stromy v lese, ale právě v náznaku je kouzlo divadla," uvedl Vokoun.

Mostecké divadlo zakončí před prázdninami sezonu obnovenou premiérou hry Noc na Karlštejně, kterou uvede v červnu na hradě Hněvín. Od 1. do 4. června se ještě v Mostě uskuteční šestý ročník festivalu divadel pro mladé nejen věkem Young for young.

http://www.divadlo-most.cz/ 


Autor článku: ČTK: Radka Fialová, dr

Mostecké divadlo připravuje Saturnina, premiéra bude 27. května