02.12.2016 10:02

Muzikál Mary Poppins se po třech letech vrací na scénu

Rodinný muzikál Mary Poppins se po tříleté pauze vrací na prkna Městského divadla Brno. Po dnešní obnovené premiéře je do konce prosince na programu pouze 34 repríz. 

Na Hudební scéně Městského divadla Brno se Mary Poppins poprvé objevila v listopadu 2010 a za tři roky její příběh zhlédlo přes 114.000 diváků ve 169 reprízách. Obnovené představení znovu režíruje Petr Gazdík. V hlavní roli stejně jako před lety vystoupí Alena Antalová, roli nově nastudovala i Ivana Vaňková.

V úloze kominíka Berta se opět představí Dušan Vitázek a Denny Ratajský. Dětské role ztvární synové režiséra Gazdíka Adam a Josef. Jejich divadelní sestrou se stanou v alternaci dcery herečky Antalové Alena a Elena Juráčkovy.
"Vzhledem k velké oblíbenosti muzikálu jsme při poslední derniéře slíbili, že se Mary Poppins na naše prkna vrátí. Ovšem získat práva je velice náročné, řekl bych takřka nemožné," řekl novinářům Gazdík.

Městské divadlo je jediné v Česku, které práva už podruhé získalo. Scénografie vychází z původní koncepce, režijní a choreografické pojetí je pak originálně brněnské. Ve srovnání s rokem 2013 zůstává většina hry nezměněna. Modernizovaná je pouze zvuková a světelná aparatura, je zhotovená nová projekce a zrenovovaná scéna.

Kouzelná chůva Mary Poppins, která učí nejen zlobivé děti, ale i uspěchané a věčně zaneprázdněné rodiče, se poprvé objevila jako postava stejnojmenné knížky anglické spisovatelky Pamely Lyndon Traversové. Příběhy laskavé chůvy nakonec vydaly na osm knih. Filmová verze z roku 1964 získala 13 oscarových nominací. Muzikálového zpracování se příběh dočkal až v roce 2004.

http://www.mdb.cz/ 


Autor článku: ČTK: lse, tmd, kš

Muzikál Mary Poppins se po třech letech vrací na scénu