23.01.2017 11:42

Muzikálový soubor plzeňského divadla nabídne tři velké koncerty

Tři velké koncerty nazvané Jsme muzikál! připravil na následující tři měsíce muzikálový soubor plzeňského Divadla J. K. Tyla. V nové divadelní budově zazní při večeru plném slavných muzikálových melodií písně a dueta z aktuálních titulů, které divadlo uvádí, i ochutnávky z připravovaných novinek. Na každý večer si soubor pozval z Prahy dva hosty, s nimiž v některých písních vystoupí, řekl ČTK vedoucí muzikálového souboru Lumír Olšovský.

"Řekl jsem si, že každý měsíc by ze strany našeho souboru měla přijít nějaká novinka, lahůdka. Tak jsme připravili několik výjimečných koncertů s výjimečnými hosty," uvedl. Na prvním koncertu 18. února zazpívá kromě domácích muzikálových herců Eva Pilarová a Jan Cina, 23. března Leona Machálková a Tomáš Savka a 16. dubna Dasha a Noid. "Chtěli bychom dát najevo, že ten náš soubor je opravdu mimořádně kvalitní, je opravdu schopný zpívat velké muzikálové věci, které jsou nejen na repertoáru už teď, ale které se teprve na repertoár chystají," dodal.
Na programu jsou například písně z muzikálů Kočky, Hello, Dolly!, Zvonokosy, Evita, Bonnie & Clyde, Děj se co děj, Probuzení jara či Kdyby 1000 klarinetů. Chybět nebude ani malá ukázka z titulů připravovaných na následující sezonu nebo písně z muzikálů Noc na Karlštejně či Jesus Christ Superstar.

Muzikálový soubor se podle Olšovského začne v únoru připravovat na květnovou premiéru světového muzikálu West Side Story. "Nezačneme čtenými zkouškami, ale u tohoto výsostně tanečního muzikálu zahájíme přípravu netradičně čtrnáctidenním pohybovým workshopem, který povede choreograf Marek Zelinka," dodal Olšovský.

https://www.djkt.eu/

Autor článku: ČTK: Lada Pešková, hj