16.03.2018 09:39

Na Karlštejně končí kvůli rekonstrukci muzikálová představení

Na nádvoří hradu Karlštejn na Berounsku po třech letech končí muzikálová představení Noc na Karlštejně. Důvodem je rekonstrukce, která je plánována na příští rok. Inscenace ve hvězdném obsazení v létě odehraje poslední sérii představení. Derniéra se uskuteční v sobotu 18. srpna, sdělil dnes ČTK producent Janis Sidovský.

Muzikál podle filmové předlohy Zdeňka Podskalského s písněmi Karla Svobody a Jiřího Štaidla byl na nádvoří gotického hradu uveden poprvé po 45 letech v létě 2016 při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Původně limitované uvádění bylo díky úspěchu u diváků několikrát prodlouženo. „Představení je vyprodané třetí rok a už nyní nemáme na léto žádné vstupenky," uvedl Sidovský.

Inscenace se odehrává nejen na jevišti, ale také na hradbách, v oknech purkrabství a mezi publikem. „Nádvoří je specifický prostor a poskytuje nám návrat ke kouzlu středověkého divadla," uvedl režisér Václav Knop.

Kromě Hany Holišové, která byla za svůj výkon v roli Elišky nominována na Cenu Thálie, v Noci na Karlštejně hrají Daniel Bambas, Pavel Vítek, Jan Kříž, Regina Rázlová, Miloslav Mejzlík, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Tomáš Smička, Václav Knop, Lukáš Kunst, Petr Ryšavý, Martin Hubeňák a další. Nově se v úloze císařovny představí Marie Křížová, která se bude alternovat s Hanou Holišovou.

Výtěžek z benefičního představení byl loni věnován na opravu nástěnných maleb v kostele Panny Marie v Mariánské věži. „Díky tomuto výtěžku už započaly restaurátorské průzkumy celého kostela, aby mohly být fresky opraveny," uvedl náměstek kastelána Lukáš Kunst.

https://www.divadlokarlstejn.cz/

Autor článku: ČTK: khj, kš