03.12.2014 15:47

Na Malé scéně Východočeského divadla budou hrát děti dětem

Mladé divadelní studio LAIK při Východočeském divadle Pardubice nastudovalo další hru, tentokrát na Malé scéně ve dvoře uvede pohádku Zrzounkova dobrodružství. První děti ji uvidí už v neděli 7. prosince. 

Od roku 2013 působí při Východočeském divadle Pardubice Mladé divadelní studio LAIK určené dětem a mládeži od 7 do 17 let, které si klade za cíl vyhledávání a rozvíjení talentů a prohlubování kreativního myšlení dětí a mládeže.
Studio LAIK vede herec a pedagog s dlouholetou zkušeností s vedením „dramaťáku“ v Přelouči Zdeněk Rumpík, který svým žákům předává nejen základy herecké profese, ale zkouší s nimi i vlastní představení.
V loňské sezóně studio nastudovalo hned dvě inscenace. Nejmladší členové hrají na Malé scéně pohádku ruského spisovatele, básníka a dramatika Samuila Jakovleviče Maršaka Dům kočky Modroočky. Celé studio, čítající téměř padesát posluchačů, uvádí v Městském divadle hru bratří Čapků Ze života hmyzu.

V současné době studio finišuje s přípravami další premiéry, kterou tentokrát bude pohádka Zrzounkova dobrodružství s Tomášem Pekárkem v titulní roli, kterého doplní opět nejmladší členové kurzu.
Zdeněk Rumpík se s dobrodružnými příběhy malého zrzavého kluka setkal již v dětství: „Když jsem byl malinké dítě, dostal jsem knížku Zrzounkova dobrodružství od svého dědečka, kterou jsem si pak ostražitě uchovával, protože se mi její příběhy velmi líbily. Jsou to typické pohádky, v nichž dobro vítězí nad zlem, zlo je vždy nakonec potrestáno. Duši dítěte, kterým jsem tenkrát byl, se to vrylo natolik do paměti, až jsem se později rozhodl tyto krátké příběhy Zrzounka hrát se současnými dětmi. Tak jsem je zdramatizoval a nyní je budeme hrát.“

Premiéra se uskuteční v neděli 7. prosince od 14.00 hodin na Malé scéně ve dvoře.

Autor článku: Radek Smetana

Na Malé scéně Východočeského divadla budou hrát děti dětem