06.04.2017 10:25

Na Mezinárodní den tance si může zatančit každý

Blíží se 29. duben a s ním i Mezinárodní den tance a jeho oslavy. Zdá se logické, že nejlepší způsob pro oslavu je tanec, a aby se ho mohl účastnit každý, ať už profesionální tanečník, amatér, nebo i ten, kdo se rozhodne s tancem začít právě v sobotu 29. dubna, oslovil koordinátor oslav, profesní taneční organizace Vize tance, choreografa a pedagoga Jana Kodeta. 

Choreografii jsem připravil se svým kolegou a kamarádem, sólistou baletu Národního divadla Matthiasem Deneux. Snažili jsme se, aby v sobě měla radost i energii.“ říká Jan Kodet.

Oba tvůrci pak vystupují v instruktážním videu, podle kterého se může choreografii flashmobu každý naučit. Tančit se bude na singlovou verzi písně Just Dance skupiny Mydy Rabycad. O tom, že se jedná o skvělé spojení, se můžete přesvědčit ve videu, ve kterém tanečníci v čele s Aničkou Polívkovou předvádí, jak to bude vypadat, až se choreografii všichni naučíme.

A kde všude budou oslavy probíhat? To máte stále v rukou vy! Až do 16. dubna se můžou taneční skupiny, školy, jednotliví nadšenci, jednoduše kdokoliv, kdo chce tančit, přihlásit na webových stránkách www.danceday.cz a stát se tak součástí oficiálního programu  a taneční mapy.

Už teď víme, že se Mezinárodní den tance bude slavit v Opavě, Litoměřicích, Mostě, Žamberku, Blatné, Liberci, Brně…Ve Valašském Meziříčí si flashmob zatančí stovky dětí na spojené prezentaci tanečních oborů ZUŠ a tanečních skupin celého Zlínského kraje.

V Praze bude probíhat program na několika místech, v experimentálním prostoru NoD, v Holešovicích před Výstavištěm. Na Náměstí Václava Havla, piazzettě Národního divadla, proběhne Mezinárodní den tance s Českou televizí.

Na taneční mapě přibývají další a další místa a zajímavý program obsahující představení, workshopy a diskuze. Sledujte tedy náš Facebook, ať vám nic neuteče.

A chystáme pro vás ještě jedno překvapení, ale to až příště! Přidejte se k oslavám Mezinárodního dne tance! Jedno je jisté: To bude tanec! #JustDance

Autor článku: Barbora Leskovjanová