04.07.2014 10:17

Na náměstí před radnicí v Liberci se po roční pauze vrátí divadlo

Po roční přestávce se na náměstí před libereckou radnici vrátí Letní setkávání s divadlem. O prázdninách se odehrají dvě až tři představení. ČTK to dnes řekl náměstek primátorky pro školství Kamil Jan Svoboda (Liberec občanům).
"Nevíme, zda bude možné hrát 30. srpna. Na stejný den totiž ohlásila jedna politická strana mítink a předvolební akce mají ze zákona přednost. Zkusíme se s nimi ale nějak dohodnout," uvedl Svoboda.

Letní setkání s divadlem se o prázdninách v Liberci koná každoročně od roku 2002. Výjimkou byl pouze loňský rok, kdy radnice oblíbenou akci kvůli nedostatku peněz zrušila. Magistrát za to sklidil kritiku. "Lidé si na akci zvykli, volali nám a ptali se, zda ji neobnovíme," uvedl Svoboda. Radnice dávala v minulosti na festival až 200.000 korun, v posledních letech se ale její příspěvek snížil řádově na desítky tisíc korun.
I letos proto bude přehlídka skromnější než ještě před pár lety, kdy se na náměstí v létě uskutečnilo až osm představení v podání místních i hostujících souborů. V sobotu od 21:00 vystoupí místní Naivní divadlo s pohádkou Janek a kouzelná fazole. Světově uznávaný soubor by měl pod širým nebem vystoupit i 23. srpna s pohádkou Alibaba a čtyřicet loupežníků. Pokud se město s politickou stranou domluví, o týden později zahrají herci libereckého Divadla F. X. Šaldy. Vstupné je pro všechny zdarma, hrát se ale bude pouze za příznivého počasí.

Janek a kouzelná fazole

Autor článku: ČTK: knt, kš

Na náměstí před radnicí v Liberci se po roční pauze vrátí divadlo