11.01.2018 10:46

Na repertoár Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami se vrátila hra Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka

Na repertoár Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami se vrátila hra Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka. Důvodem byl zájem diváků, nejbližší představení soubor uvede 19. ledna na malé scéně, řekla dnes ČTK zástupkyně ředitele divadla Anna Čiperová.

Bláznivou komedii inspirovanou známým televizním seriálem Rozpaky kuchaře Svatopluka napsali členové amatérského divadla V.A.D. z Kladna, skrývající se pod pseudonymy Kazimír Lupinec a Sonya Štemberová. Premiéru v Příbrami měla na podzim 2014. Po derniéře ji divadlo několikrát mimořádně uvedlo, publikum si ji ale podle Čiperové stále žádalo. Divadlo se proto rozhodlo vrátit ji na repertoár. „Diváci se po ní ptali, takže jsme ji obnovili. Budeme ji hrát, dokud o ni bude zájem," dodala Čiperová.

Děj interaktivní komedie se odehrává v zubní ordinaci a pacienty jsou i diváci. Tvůrci se inspirovali televizním seriálem o kuchaři Svatoplukovi, jehož děj mohli diváci ovlivňovat hlasováním. Podobný princip funguje i ve hře. Diváci rozhodují, jakým směrem se má děj dál vyvíjet.

Hlavní roli zubaře Svatopluka ztvárnil Petr Florián, který absolvoval i školení s dentistkou. V dalších rolích diváci uvidí Elišku Dohnalovou, Vladimíra Seniče, Helenu Karochovou, Zdeňku Sajfertovou, Filipa Müllera či Ivanu Krmíčkovou. Hru se souborem nastudoval Milan Schejbal.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, dr