07.04.2017 09:22

Nabídka stáže u divadelní skupiny Lachende Bestien: asistent režie/dramaturgie/scénografie

Divadelní skupina Lachende Bestien hledá pro svůj následující brechtovský projekt v režii Michala Háby stážisty na pozici asistent režie/dramaturgie, resp. asistent scénografie.

Náplní práce je především účast na praktickém provozu zkoušení, časová organizace zkoušení, práce s textem, zaznamenávání procesu zkoušení do scénáře, nápověda hercům během zkoušení atd.
Pro asistenta scénografie především výpomoc s praktickou tvorbou scény, resp. kostýmů, obstarávání materiálu atd.

Stáž není finančně honorována, odměnou je praktická zkušenost s tvorbou inscenace.
Stáž se hodí pro studenty divadelní režie/dramaturgie/scénografie, či studenty divadení teorie/vědy a příbuzných oborů – není ovšem podmínkou, zájemci z jiných oborů jsou též vítáni.

Potřebná je základní znalost práce na počítači a časová flexibilita. Výhodou je větší technologická gramotnost – ovládání kamery pro záznamy ze zkoušek či základní ovládání zvukového a světelného pultu, není to ovšem podmínkou. Stejně tak řidičský průkaz je výhodou.
Největším předpokladem je ovšem chuť se aktivně podílet na praktické přípravě inscenace a schopnost samostatně řešit problémy.

Zkoušení bude probíhat v datech 18. 4.–26. 5. 2017 v divadelním prostoru Venuše ve Švehlovce.
V případě zájmu kontaktujte produkci Lachende Bestien – Hana Svobodová, E hannah.freedom06@gmail.com, do předmětu uveďte: ASISTENT.

Autor článku: Převzato z: Culturenet.cz