07.01.2006 00:00

Naivní divadlo ukázalo divákům tajemná místa v zákulisí

LIBEREC 7. ledna (ČTK) - Na tajemnou procházku po zákulisí Naivního divadla se poprvé vypravili diváci. Po dopoledním představení Máme kliku pohádkovou vzali herci 30 rodičů s dětmi na místa, kam se běžně nedostanou. ČTK to řekl dramaturg divadla Vítek Peřina.

"Prohlídku divadla chceme návštěvníkům nabízet každý měsíc," dodal Peřina. Vstupenka na procházku po zákulisí stojí 20 korun a lze si ji koupit v pokladně. Herci mohou divadlem provést nejvíce 30 lidí. Do prohlídkového okruhu patří jeviště s kulisami, zkušebna, truhlářský ateliér, sklad dekorací i herecké šatny.

První průvodkyně divadlem, herečka Karolína Rottová, divákům ukázala například čtyři druhy loutek - marionety, maňásky, javajky a manekýny. "Děti si mohly s loutkami zahrát a poznat, jak se s nimi při pohádkách vlastně pohybuje. Pro rodiče jsou pravděpodobně nejzajímavější jeviště nebo truhlářský ateliér," podotkl Peřina.

Návštěvníci si prohlédli také opravované a ještě nedodělané loutky a jejich nákresy. Viděli i kulisy k nové pohádce Janek a kouzelná fazole, jejíž premiéra se uskuteční v sobotu 11. února.

Do Naivního divadla ročně zavítá na 60.000 diváků a tržby ze vstupného se pohybují kolem 2,5 milionu korun. Soubor jezdí také na prestižní festivaly do Evropy a v roce 2004 se představil v Kanadě s inscenací Shakespearovy Bouře.

Miloslav Lubas kš

Autor článku: ČTK