04.09.2013 13:57

Nakladatelství Akropolis vydává knihu dramat Pavla Landovského

Nakladatelství Akropolis a Kytlický ochotnický spolek srdečně zvou na představení hry Pavla Landovského Hodinový hoteliér, které se koná 22. září 2013 od 19, 30 v Činoherním klubu. Po představení následuje křest souborného vydání Landovského dramat „Hodinový hoteliér a jiné hry“ za účasti autora, nakladatele i editorky Lenky Jungmannové!

Divadelní a filmový herec Pavel Landovský se v 60. letech prosadil také jako komediograf – legendární se stala inscenace jeho hry Hodinový hoteliér, kterou roku 1969 nastudoval Evald Schorm právě v Činoherním klubu. Pak se ovšem autor stal příslušníkem politické opozice a jeho ostatní hry musely – až na výjimky - na své domácí zveřejnění čekat až do pádu „železné opony“. Od té doby se Pavel Landovský do Činoherního klubu pravidelně vrací. 
22. září 2013 tu ale bude přítomný hned trojnásobně, nejdříve:
Kytlický ochotnický spolek zahraje jeho Hodinového hoteliéra (v režii Heleny Albertové)
po něm bude následovat slavnostní křest knihy jeho dramat nazvané Hodinový hoteliér a jiné hry (tu připravilo nakladatelství Akropolis) a jako třetí část programu je naplánována beseda s autorem zakončená autogramiádou!
 
Svazek Landovského her je prvním souborným vydáním jeho dramatického díla, které je literárně pozoruhodné, ale veřejnosti nedostupné a prakticky neznámé. Jsme proto rádi, že se čtenáři konečně mohou setkat s originálními příběhy a svérázným humorem všech Landovského her: Případu pro vesnického policajta, Hodinového hoteliéra, Supermanky, Noční linky, Objížďky, Sanitární noci, Arestu a i zatím poslední hry Protentokrát zbohatnem.
Lenka Jungmannová, editorka knihy
 
 
Autor článku: Lenka Jungmannová, redakce IDU

Nakladatelství Akropolis vydává knihu dramat Pavla Landovského